Ciąża i operacja usunięcia drugiego podbródka – czy to możliwe?

Liposukcja podbródka, znana również jako liposukcja podbródka, zwykle powoduje tylko minimalny ból. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że szyja i podbródek są bardzo wrażliwymi obszarami. Dlatego też zabieg powinien być przeprowadzony z najwyższą ostrożnością. Pacjentom zaleca się również unikanie leków i suplementów diety, które powodują powstawanie siniaków. Należą do nich leki przeciwbólowe typu NSAID, leki rozrzedzające krew oraz niektóre suplementy diety.

Micro-needling

Micro-needling to bezpieczny, bezbolesny zabieg kosmetyczny, który daje efekty w ciągu kilku tygodni. Nie wymaga szwów, zastrzyków ani operacji i może być stosowany na wielu obszarach ciała. Nie jest objęty ubezpieczeniem, ale wielu usługodawców jest skłonnych współpracować z Tobą, aby pomóc Ci pozwolić sobie na procedurę. Koszt micro-needling różni się w zależności od wielkości leczonego obszaru. Pacjenci zazwyczaj odczuwają minimalny czas przestoju, a niektórzy potrzebują jedynie dnia lub dwóch wolnego od pracy.

Procedura micro-needling polega na wykonywaniu maleńkich nakłuć w skórze za pomocą urządzenia micropen. Nakłucia te otwierają tymczasowo pory i powodują uwalnianie czynników wzrostu. Te czynniki wzrostu pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Pomaga to zmniejszyć widoczność blizn i poprawić teksturę skóry.

Micro-needling jest doskonałą opcją dla zmniejszenia wyglądu podgardla i złogów tłuszczu na podbródku. Zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Micro-needling może być również stosowany do zmniejszenia wyglądu rozstępów i innych niedoskonałości twarzy.

Micro-needling jest zabiegiem ambulatoryjnym, który wykonuje się zazwyczaj po pracy. Jest bezbolesny i wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Pacjenci doświadczą łagodnego zaczerwienienia po zabiegu, ale zniknie ono po około dobie. Zabiegi Micro-needling są zwykle wykonywane w kilku sesjach, w odstępach od czterech do sześciu tygodni. Jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów należy je powtarzać co 3 do 4 tygodni.

Micro-needling to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje drobne igły zamontowane na wałku. Te drobne nakłucia skóry stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Proces ten przyspiesza również obrót komórek i pomaga organizmowi w samoleczeniu. Ponadto, micro-needling może poprawić wygląd plam słonecznych i blizn potrądzikowych oraz poprawić ogólny stan zdrowia skóry.

Zabieg nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących. Micro-needling jest bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym dla wszystkich typów skóry i nie stwarza ryzyka wystąpienia przebarwień pozapalnych.

Liposukcja podbródka

Liposukcja jest powszechnym zabiegiem redukującym nadmiar tłuszczu na podbródku. Procedura jest bezpieczna i może dać Ci atrakcyjny nowy podbródek. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed zabiegiem. Pierwszym z nich jest konsultacja z ekspertem i ocena. Będziesz musiał podać chirurgowi swoją historię medyczną i informacje o stanie zdrowia. Następnie, on lub ona będzie zaprojektować plan leczenia dla konkretnej sytuacji i określić ilość pieniędzy, które trzeba będzie wydać na procedurę.

Inna popularna procedura nosi nazwę CoolSculpting. Procedura ta działa poprzez ukierunkowanie komórek tłuszczowych przy użyciu zimnych temperatur. Proces ten poprawia również kształt szyi. Jest to bezpieczna opcja dla osób, które mają podwójny podbródek, ale chcą mieć bardziej smukły wygląd. Metoda ta jest alternatywą dla chirurgii, która może powodować blizny. Może być również mniej bolesna i wymaga tylko jednej sesji.

Inną opcją zabiegową jest zabieg laserowy. Procedura ta usuwa nadmiar tłuszczu z obszaru podskórnego i napina skórę i mięśnie pod nim. Rezultaty wymagają czasu, ale większość osób zauważa zmniejszenie objętości tkanki podskórnej w ciągu czterech do sześciu tygodni. Wyniki mogą się nadal poprawiać nawet po sześciu tygodniach.

Innym zabiegiem zmniejszającym rozmiar drugiego podbródka jest liposukcja szyi. Polega ona na wykonaniu nacięcia pod brodą i wprowadzeniu kaniuli. Procedura ta jest zwykle wykonywana jako część liftingu twarzy. Procedura ta usunie nadmiar tłuszczu z szyi i podbródka, a także może pozostawić luźno zwisającą skórę.

SculpSure to bezpieczna i skuteczna procedura, którą można wykonać w gabinecie. Komórki tłuszczowe są niszczone, więc pacjenci nie będą musieli przechodzić drugiej operacji w przyszłości. Pacjenci, którzy wybiorą tę metodę, będą mieli po zabiegu jędrniejszy podbródek. W przeciwieństwie do chirurgii, ta procedura nie pozostawi za sobą żadnych blizn.

Oprócz operacji, inną opcją jest Kybella, lek na receptę zatwierdzony przez FDA. Procedura ta jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i nie wymaga żadnych przestojów. Zapewnia również najlepsze wyniki i jest bezpieczny.

Pozbycie się podwójnego podbródka bez operacji

Jeśli próbujesz wyeliminować podwójny podbródek w środkowej części ciała bez konieczności poddawania się operacji lub przechodzenia jakichkolwiek inwazyjnych procedur, ucieszy Cię wiadomość, że Kybella jest obecnie zatwierdzonym przez FDA zabiegiem wstrzykiwania. Celuje on w komórki tłuszczowe pod brodą i pomaga im zniknąć na stałe. Zabieg ten jest bezpieczny i ma bardzo krótki czas rekonwalescencji i jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

CoolSculpting to kolejny zabieg, który eliminuje komórki tłuszczowe pod brodą. Procedura ta polega na wstrzykiwaniu kwasu deoksycholowego, związku soli żółciowych, który stopniowo zabija komórki tłuszczowe i daje bardziej zdefiniowaną linię szyi. Z drugiej strony liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa komórki tłuszczowe za pomocą cienkiej rurki zwanej kaniulą, którą wprowadza się przez małe nacięcie.

Kybella najlepiej nadaje się dla osób dorosłych z umiarkowanym lub poważnym tłuszczem pod brodą. Powinieneś mieć co najmniej 18 lat, aby poddać się zabiegowi i musisz być w dobrym stanie zdrowia. Jeśli masz historię infekcji lub problemy z przełykaniem, możesz nie być dobrym kandydatem. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek warunki medyczne, które będą miały wpływ na procedurę.

Podczas gdy leczenie laserowe może pomóc w pojawieniu się podwójnego podbródka, nie będzie to natychmiastowe lekarstwo. Wyniki są stopniowe i zajmie do czterech lub sześciu tygodni . Jednak proces ten jest zalecany dla pacjentów, którzy chcą trwale usunąć swój podwójny podbródek. Jeśli szukasz skutecznego zabiegu, wybierz doświadczonego lekarza z dużym doświadczeniem.

W międzyczasie istnieją inne procedury pozwalające zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka bez operacji. Ultherapy to niechirurgiczna procedura, która wykorzystuje ultradźwięki do podnoszenia skóry i poprawy wyglądu twarzy. W zależności od celów, Ultherapy może być lepszą opcją niż operacja na podwójny podbródek.

Podwójny podbródek może być przyczyną braku pewności siebie i poczucia własnej wartości. Może być spowodowany genetyką, przyrostem wagi i starzeniem się. Nawet osoby w doskonałej formie fizycznej mogą rozwinąć ten problem. Dieta i ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Kybella

Jeśli szukasz sposobu na skorygowanie podwójnego podbródka, możesz rozważyć przeprowadzenie zabiegu z użyciem Kybella. Procedura ta jest zatwierdzona przez FDA i ma wysoki wskaźnik sukcesu. Jednak powinien być wykonywany tylko przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Ryzyko związane z Kybella jest minimalne i obejmuje siniaki i łagodny obrzęk. Istnieje również bardzo niskie ryzyko krwawienia i trudności z przełykaniem po zabiegu.

Zabieg stopniowo eliminuje tłuszcz z podbródka, co skutkuje bardziej wyrafinowanym konturem twarzy i pewniejszym wyglądem. W przeciwieństwie do tradycyjnej chirurgii, Kybella jest nieinwazyjna i nie pozostawia po sobie zwiotczałej skóry. Jej działanie polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych w wybranym obszarze. Zniszczone komórki tłuszczowe są następnie wypłukiwane przez układ limfatyczny organizmu.

Pacjenci mogą potrzebować do 50 zastrzyków Kybella, aby zobaczyć rezultaty. Każda sesja trwa około 20 minut. Podczas tych zabiegów lekarz może podać miejscowy środek znieczulający i okład z lodu. Kwas Kybella powoli zabija komórki tłuszczowe, które nagromadziły się pod brodą. Komórki tłuszczowe są następnie w naturalny sposób metabolizowane przez organizm, co skutkuje bardziej płaskim i atrakcyjnym wyglądem. Zabieg może trwać kilka sesji. Liczba wymaganych sesji zależy od ilości tłuszczu na podbródku, który należy wyeliminować.

Zastrzyki z Kybella to niechirurgiczne procedury, które zostały zatwierdzone przez FDA. Procedura eliminuje niechciany tłuszcz podmentalny z obszaru podbródka. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą skorzystać z zabiegu, który nie wymaga operacji ani przestojów. Zabieg może być wykonywany w różnych miejscach na twarzy.

Kybella jest syntetyczną wersją kwasu deoksycholowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Działa poprzez zakłócanie błon komórek tłuszczowych, umożliwiając ich odpływ i metabolizowanie przez organizm. Kybella zajmuje około 30 minut na sesję, ale niektórzy pacjenci będą musieli powtórzyć procedurę do czterech razy.

Jeśli rozważasz drugą operację podbródka, Twój lekarz powinien upewnić się, że nie jesteś w ciąży ani nie karmisz piersią. Kybella może być niebezpieczna dla kobiet w ciąży i nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży. W czasie ciąży, przed wykonaniem zabiegu należy poczekać do czasu po porodzie.

Podobne tematy