Ile schudnąć, aby pozbyć się drugiego podbródka?

Jeśli masz dodatkowy podbródek, możesz się zastanawiać: “Ile muszę schudnąć, aby pozbyć się drugiego podbródka z twarzy?”. Istnieje kilka różnych sposobów na pozbycie się podwójnego podbródka. Dieta, Ćwiczenia i zabiegi iniekcyjne są dostępne. Ćwiczenia

Ćwiczenia

Ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka nie są zbyt trudne do wykonania, ale musisz uważać, aby nie nadwyrężyć szyi podczas ćwiczeń. Ważne jest, aby rozpocząć ćwiczenia powoli i unikać wykonywania ich przez zbyt długi czas. Ponadto, musisz rozgrzać mięśnie przed rozpoczęciem ćwiczeń. Po rozgrzaniu należy wykonać ćwiczenie obracając głowę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie w drugą stronę. Powtarzaj to ćwiczenie minimum pięć razy dziennie.

Aby pozbyć się drugiego podbródka, powinnaś skupić się na pracy mięśni szyi, podbródka i policzków. Jednym z ćwiczeń, które powinnaś wypróbować jest ćwiczenie X-O. Ćwiczenie to polega na wystawieniu dolnej wargi na zewnątrz i stworzeniu pucułowatej twarzy. Utrzymaj tę pozycję przez trzy sekundy, a następnie rozluźnij mięśnie. Możesz również spróbować wystawić język na zewnątrz.

Dieta

Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka, to zwiększenie spożycia białka i jedzenie chudego mięsa może być odpowiedzią – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu callcenter-praca.pl. Chude mięso ma tylko około dziesięciu gramów tłuszczu całkowitego na 3,5 uncji, co pomoże zmniejszyć swój podwójny podbródek. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz również spróbować diety bogatej w warzywa.

Oprócz zdrowszego jedzenia, rutyna ćwiczeń może również pomóc Ci schudnąć i zredukować podwójny podbródek. Pomoże to spalić nadmiar tłuszczu wokół linii szczęki i zwiększyć poziom energii. Wykazano również, że trening siłowy oraz ćwiczenia sercowo-naczyniowe pobudzają układ odpornościowy i poprawiają nastrój.

Zabiegi iniekcyjne

Zabiegi iniekcyjne są doskonałym sposobem na zmniejszenie podwójnego podbródka. Procedury te zabijają komórki tłuszczowe w tym obszarze i nie wymagają operacji. Sesje są stosunkowo szybkie i mogą pasować do Twojego napiętego harmonogramu. Zazwyczaj potrzeba dwóch do trzech sesji, aby zobaczyć zauważalne rezultaty.

Kybella, jedyny zatwierdzony przez FDA zabieg iniekcyjny na tłuszcz podprogowy, jest jedną z opcji. Zastrzyk ten oparty jest na syntetycznej formie kwasu deoksycholowego, naturalnie występującej cząsteczki, która rozkłada i wchłania tłuszcz. Ponieważ ta syntetyczna wersja kwasu naśladuje proces rozkładu tłuszczu w organizmie, niszczy tłuszcz pod brodą i zapobiega tworzeniu się nowych komórek.

Aby zakwalifikować się do tej procedury, musisz mieć umiarkowaną do ciężkiej pełności tłuszczu podmentalnego. Możesz zarezerwować konsultację z ekspertem w tej dziedzinie, aby omówić swoje opcje. Zabieg ten jest idealny dla osób, które są świadome swojego podwójnego podbródka lub tych, którzy próbowali innych metod, ale nie udało im się.

Ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie szczęki i szyi

Jeśli masz podwójny podbródek, powinieneś rozważyć wykonywanie ćwiczeń ukierunkowanych na mięśnie szczęki i szyi. Odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc spalić tłuszcz w tych obszarach i zredukować Twój drugi podbródek. Aby zacząć, musisz rozgrzać mięśnie szyi i szczęki. Następnie przechyl głowę w ruchu zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie wykonaj to samo ćwiczenie w przeciwnym kierunku.

Kolejne ćwiczenie, które działa na mięśnie pod brodą, nazywa się rolowaniem szyi. To ćwiczenie świetnie tonizuje mięśnie pod brodą i ujędrnia skórę. Aby zobaczyć rezultaty, należy wykonywać je dwa razy dziennie.

Czas potrzebny do pozbycia się podwójnego podbródka

Czas potrzebny do pozbycia się podwójnego podbródka może się różnić w zależności od osoby, ale celem jest pozbycie się go tak szybko, jak to możliwe. Dla niektórych osób, zmiana diety lub zwiększenie ćwiczeń może pomóc im wyeliminować problem podwójnego podbródka. Może to być szczególnie pomocne, jeśli dana osoba ma nadwagę lub szyję pełną tłuszczu. Ale jeśli to nie jest opcja, istnieją inne zabiegi, które mogą pomóc pozbyć się podwójnego podbródka na stałe.

Zabieg liftingu szyi jest jedną z opcji dla osób, które chcą usunąć swój problem podwójnego podbródka. Operacja działa poprzez usunięcie nadmiaru skóry i dokręcanie mięśni szyi, co powoduje bardziej zdefiniowany kontur szyi. Procedura jest również mniej inwazyjna niż lifting twarzy i zazwyczaj daje zauważalne rezultaty w ciągu kilku miesięcy. Należy jednak pamiętać, że może być bardzo bolesny i należy spodziewać się siniaków i obrzęku przez okres do 10-14 dni. Ponadto zabieg może wymagać znieczulenia ogólnego, co może stanowić ryzyko dla osób z pewnymi schorzeniami.

Podobne tematy