Masaż na drugi podbródek

Masowanie szczęki może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Jednak nie jest to naukowo udowodnione, że jest skuteczne. Niektórzy ludzie zgłosili pewne sukcesy przy użyciu oleju z kiełków pszenicy, ale nie ma naukowego poparcia dla tej metody. Nałóż olej na szczękę ruchem w górę i pozostaw na noc. Inną metodą jest nakładanie na ten obszar oleju z witaminy E raz dziennie – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu KiełpinWET.

Masaż drenażu limfatycznego

Masaż drenażu limfatycznego jest skuteczną metodą zwalczania podwójnych podbródków i wyszczuplania linii szczęki. Masaż ten wykorzystuje ruchy okrężne, aby pobudzić przepływ limfy, zmniejszając objętość tłuszczu i wody pod brodą. Jest on również przydatny w leczeniu takich schorzeń jak obrzęk limfatyczny, który powoduje zatrzymanie płynów.

Masaż ten rozpoczyna się od podbródka, z lekkim naciskiem na linię szczęki, przesuwając się w górę do środka twarzy. Masaż ten, wykonywany ruchami okrężnymi i ręcznymi, pomaga przemieszczać płyn limfatyczny w górę, w kierunku węzłów chłonnych. Może być szczególnie pomocny dla osób z nadmiarem tłuszczu w tej okolicy.

Masaż limfatyczny powinien być delikatny i skupiać się wyłącznie na skórze. Należy unikać miejsc zainfekowanych, z zapaleniem lub blizną nowotworową. Nie powinien również podrażniać skóry ani powodować bólu. Używanie balsamów lub olejków podczas masażu limfatycznego jest zbędne.

Joga twarzy

Możesz użyć jogi twarzy, aby pomóc sobie z mięśniami twarzy. Jedno z ćwiczeń na twarz polega na delikatnym masowaniu policzków dwoma palcami, zaczynając od tyłu płatków uszu, a kończąc pod brodą. Powtórz to ćwiczenie pięć razy, aby rozciągnąć mięśnie podbródka. Inne ćwiczenie na twarz polega na masowaniu szyi ściśniętymi dłońmi. Podbródek to mięsień główny i jeśli jest napięty, objawi się to zmarszczkami i wykrzywioną twarzą.

Joga twarzy obejmuje serię ćwiczeń, które tonizują mięśnie i stymulują układ limfatyczny. Ćwiczenia te pomagają również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, sprawiając, że podbródek wydaje się bardziej zdefiniowany. Być może zauważyłeś, że Twój podbródek ma podwójny wygląd i jest to zmartwienie dla wielu osób. Chociaż utrata tłuszczu z twarzy nie jest łatwym zadaniem, joga twarzy pomoże Ci tonować mięśnie twarzy i podnieść linię szczęki. Ćwiczenia pomogą Ci również zmniejszyć wzdęcia i zatrzymanie płynów.

Olej z witaminą E

Olej z witaminą E jest jednym z najbardziej korzystnych składników dla Twojej skóry i może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Witamina E pomaga napiąć skórę wokół podbródka i jest doskonałym antyoksydantem. Możesz zastosować go do swojego podbródka dwa razy dziennie za pomocą palców. Olej z witaminy E pomaga także zachować elastyczność skóry i doskonale sprawdza się w leczeniu drobnych linii i zmarszczek na twarzy.

Możesz również zwiększyć spożycie witaminy E poprzez dietę. Liściaste zielone warzywa, orzechy i rośliny strączkowe są bogatym źródłem witaminy E, podobnie jak mleko i brązowy ryż. Pokarmy te pomogą również ujędrnić skórę i nadać jej połysk.

Ćwiczenia na mięśnie twarzy

Istnieją różne ćwiczenia na mięśnie twarzy i drugiego podbródka. Popularnym ćwiczeniem jest “Kiss the Sky” (pocałunek nieba), w którym trzymasz brodę w kierunku sufitu i zaciskasz usta. Powtarzaj te ruchy przez dziesięć do dwudziestu powtórzeń.

Innym skutecznym ćwiczeniem na mięśnie twarzy i drugiego podbródka jest podnoszenie podbródka. Ćwiczenie to działa na mięśnie wokół górnej wargi, co pomaga zapobiegać zwiotczeniu. Przytrzymaj podbródek z wyciągniętą górną wargą i rozdętymi nozdrzami, a następnie przytrzymaj przez trzy do pięciu sekund. Innym ćwiczeniem poprawiającym wygląd podbródka jest żucie gumy. Żucie gumy utrzymuje mięśnie w ruchu i wzmacnia mięśnie szczęki.

Kolejne ćwiczenie na mięśnie twarzy i drugi podbródek polega na podniesieniu dolnej wargi i wyciągnięciu jej na zewnątrz. Ćwiczenie to pomaga ujędrnić i wzmocnić mięśnie podbródka, a także mięśnie pod linią żuchwy i podbródka. Możesz wykonywać to ćwiczenie w pozycji siedzącej lub stojącej. Upewnij się tylko, że stoisz prosto. Dodatkowo, spróbuj obrócić głowę w jedną stronę, utrzymując ramiona w kwadratowej pozycji. Powinieneś powtórzyć to ćwiczenie dziesięć do piętnastu razy.

Ćwiczenia zapobiegające podwójnemu podbródkowi

Jeśli chciałabyś zgubić podwójny podbródek, oto kilka ćwiczeń, które pomogą Ci się go szybko pozbyć. Ćwiczenia zapobiegające podwójnemu podbródkowi mogą być wykonywane codziennie, aby wzmocnić mięśnie i ujędrnić skórę pod brodą. Idealnie, powinieneś wykonywać te ćwiczenia codziennie przed konsultacją z lekarzem. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, należy wykonywać te ćwiczenia kilka razy dziennie przed snem.

Jedno z najlepszych ćwiczeń na redukcję tłuszczu w okolicy podbródka znane jest jako ćwiczenie na żyrafę. To ćwiczenie wypracowuje mięśnie szyi, szczęki i policzków. Spróbuj odchylić głowę do tyłu i zrobić “O” ustami. Wykonuj to ćwiczenie dwa razy dziennie przez kilka tygodni, a będziesz zdumiona rezultatami.

Podobne tematy