Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesną alternatywą dla depilacji woskiem i jest świetnym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów. Jest też mniej prawdopodobne, że spowoduje wrastanie włosków. Możesz nawet zrobić własną pastę cukrową w domu. Jest kilka składników, które musisz mieć pod ręką.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z klinikazdrowiaduomed.pl

Mniej bolesne niż woskowanie

Sugaring to popularna metoda usuwania włosów, która jest mniej bolesna niż woskowanie. Mieszanka cukru i soku z cytryny jest mieszana razem, aż utworzy substancję przypominającą pastę. Pasta ta jest nakładana na obszar ciała, na którym rosną włosy. Następnie, pasta cukrowa jest szybko usuwana. Można to powtórzyć na całym obszarze.

W przeciwieństwie do twardego wosku, pasta cukrowa jest bardziej plastyczna, co pozwala na bardziej komfortowy zabieg. Pasta cukrowa z łatwością dociera do korzenia włosa, podczas gdy depilacja woskiem może go zerwać na powierzchni. Metoda depilacji pastą cukrową jest również szybsza niż woskowanie, ponieważ trwa tylko kilka minut.

Mniejsze prawdopodobieństwo wrastania włosków

Depilacja pastą cukrową jest bezpieczniejszą alternatywą dla depilacji woskiem, ponieważ nie przykleja się do żywych komórek skóry i nie powoduje wrastania włosków. Ponadto pasta nie uszkadza skóry, ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie. Można ją stosować na wszystkich obszarach ciała, w tym na twarzy, ciele i nogach. Sugaring jest również mniej bolesny niż depilacja woskiem i rzadziej powoduje wrastanie włosków.

Cukrowanie ma swoje początki w starożytnej Grecji, Egipcie i Mezopotamii. W przeciwieństwie do woskowania, cukrowanie jest prostym, nieinwazyjnym zabiegiem. Sugaring jest również bezpieczniejszy od woskowania, ponieważ nie wiąże się z oparzeniem skóry ani z podwójnym depilowaniem. Jest również mniej ścierny niż wosk i wystarczająco delikatny dla nawet wrażliwej skóry. Sugaring jest również tańszy niż depilacja woskiem, która może kosztować od 19 do 119 dolarów.

Mniej bolesne niż sugaring

Sugaring jest łagodniejszą alternatywą dla woskowania, które może być niewygodne i bolesne. Sugaring wykorzystuje całkowicie naturalną pastę cukrową i nie jest tak ścierny dla skóry. W przeciwieństwie do tego, depilacja woskiem może usunąć wierzchnie warstwy martwego naskórka. W przeciwieństwie do wosku, pasta cukrowa nie jest lepka, co oznacza, że nie przylega do skóry, a włoski są łatwo usuwane bez powodowania podrażnień skóry. Certyfikowany dermatolog Ellen Marmur poleca cukrowanie dla skóry wrażliwej na woskowanie.

Kolejną zaletą cukrowania jest jego higieniczny charakter. Wymaga jednego klienta na sesję i nie pozostawia żadnych lepkich pozostałości. Ponadto, cukrowanie jest bardziej komfortowe dla większości osób. Zabieg jest na ogół mniej bolesny niż depilacja woskiem i jest bezpieczny dla całego ciała. Jednak częste stosowanie cukrów może prowadzić do wrastania włosów, więc nie jest zalecane dla osób z cukrzycą.

Składniki na domową pastę cukrową

Jeśli chcesz zrobić własny krem do depilacji z pasty cukrowej, będziesz potrzebować kilku kluczowych składników. Pierwszym z nich jest cukier. Możesz kupić gotową pastę cukrową lub zrobić własną, postępując według prostych instrukcji. Pasta cukrowa, którą zrobisz w domu, powinna mieć konsystencję twardą lub średnią, ale nie za miękką ani za rzadką. Użyj opuszków palców, aby nałożyć pastę na wybrane miejsca. Ważne jest, aby zastosować pastę na pożądanych obszarach z ruchem rozprzestrzeniania, a nie ruch zanurzenia. Nie chcesz również, aby pasta dostała się do wnętrza dłoni.

Drugim składnikiem jest cytryna. Sok z cytryny jest często używany w domowej paście cukrowej. Sok z cytryny jest ważnym dodatkiem do tej pasty, ponieważ ma właściwości chłodzące. Sok z cytryny dodaje ostry, kwaśny smak do pasty.

Jak stosować

Stosując zestaw do depilacji pastą cukrową, należy pamiętać o prawidłowej technice. Pastę należy nakładać równolegle do skóry, a nie ku górze. Zapobiegnie to podnoszeniu się pasty do góry i powstawaniu siniaków na skórze. Używając palców, rozprowadź pastę w pożądanym obszarze. Powtórz ten proces trzykrotnie.

Stosując pastę cukrową, przed nałożeniem jej na skórę należy upewnić się, że jest ona ciepła i ma odpowiednią konsystencję. Możesz ją najpierw zmiękczyć, delikatnie obrabiając opuszkami palców i kciukiem. Podczas nakładania pamiętaj, by rozprowadzić ją równomiernie, pod prąd, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Podobne tematy