Jak pozbyć się drugiego podbródka w ciąży

Zasady są proste: nie jedz smażonych potraw, przetworzonej żywności i żywności o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu. Zamiast tego staraj się jeść dużo kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla skóry i znajdują się w oliwie z oliwek, awokado i rybach. Te pokarmy pomogą Ci schudnąć i zmniejszyć wygląd drugiego podbródka.

Kybella

Jeśli masz podwójny podbródek, zastrzyki Kybella mogą pomóc Ci się go pozbyć. Lek zatwierdzony przez FDA jest świetną alternatywą dla operacji i ma minimalny czas przestoju. Działa również szybko, abyś wyglądał młodziej i piękniej. Działa poprzez atakowanie komórek tłuszczowych w organizmie. Te komórki tłuszczowe są następnie rozpuszczane przez organizm.

Procedura może trwać od 15 do 20 minut i powoduje minimalny dyskomfort. Procedura zazwyczaj wymaga kilku sesji z jednego miesiąca między każdym z nich. Podczas zabiegu lekarz zastosuje środek znieczulający, a następnie wstrzyknie niewielką ilość Kybella do podbródka. Zazwyczaj organizm potrzebuje około miesiąca, aby metabolizować komórki tłuszczowe. Po zabiegu Twój podbródek będzie wyglądał na znacznie bardziej wyrzeźbiony.

Liczba zabiegów, których będziesz potrzebować, zależy od ilości tłuszczu podbródkowego, który masz. Aby wyeliminować większość komórek tłuszczowych znajdujących się pod podbródkiem, mogą być potrzebne nawet trzy zabiegi. Po każdym zabiegu będziesz mógł natychmiast powrócić do aktywności społecznej. Jeśli masz do czynienia z uporczywymi depozytami tłuszczu, możesz potrzebować więcej niż trzech sesji.

Kobiety w ciąży nie powinny poddawać się zabiegowi Kybella, chyba że spodziewają się dziecka. Zabiegi kosmetyczne na wczesnym etapie ciąży są ogólnie uważane za ryzykowne. Jednak kobiety w ciąży z wybrzuszonym podbródkiem mogą poddać się zabiegowi Kybella w celu usunięcia dodatkowego tłuszczu.

Przed poddaniem się zabiegowi Kybella pacjenci powinni omówić z lekarzem historię swojego zdrowia. Powinni wspomnieć o wszelkich przyjmowanych lekach, jak również o przebytych operacjach i innych zabiegach. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek schorzenia, lekarz może chcieć uniknąć zabiegu lub zalecić inne leczenie.

Mezoterapia

Jeśli masz problem z drugim podbródkiem lub jesteś samoświadomy swojej części środkowej, możesz chcieć spróbować Mezoterapii, aby się go pozbyć. Mezoterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i zaraz po niej możesz wrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Chociaż niektórzy ludzie doświadczają obrzęku i zasinień, nie należy się zbytnio martwić, ponieważ te efekty uboczne powinny stopniowo zanikać. Zazwyczaj potrzeba około sześciu sesji, aby zobaczyć pożądane rezultaty.

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w podbródek związków rozpuszczających tłuszcz. Zastrzyki zazwyczaj obejmują zatwierdzony przez FDA związek o nazwie Kybella. Substancja ta wykorzystuje sztuczną wersję kwasu żółciowego, zwanego kwasem deoksycholowym, do rozbijania tłuszczu w leczonym obszarze. Każdy zabieg trwa około 15 minut i ma bardzo mały czas przestoju. Jeśli obawiasz się dyskomfortu, możesz rozważyć miejscowe kremy znieczulające przed zabiegiem.

W zależności od stopnia nasilenia problemu, może być konieczne wykonanie kilku zabiegów w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. U niektórych pacjentów przez kilka dni może nawet wystąpić obrzęk, który można leczyć chłodnymi okładami. Chociaż te zastrzyki nie są trwałym rozwiązaniem, mogą zmniejszyć wygląd drugiego podbródka u wielu kobiet.

Mezoterapia jest zwykle wykonywana na zlokalizowanym tłuszczu, który jest zbyt mały do liposukcji. Zabieg zmniejszy ten obszar z czasem, pozwalając komórkom tłuszczowym obumrzeć, a skórze pojawić się gładką. W zależności od liczby zabiegów, możesz stracić kilka centymetrów.

Dermatolog kosmetyczny może również być w stanie pomóc. Ta niechirurgiczna procedura obejmuje wstrzykiwanie roztworu do skóry w celu rozbicia uporczywych złogów tłuszczu. Inną alternatywą jest miejscowy krem z wyciągami botanicznymi lub witaminami, który ujędrnia skórę i przywraca jej młody wygląd. Niektóre produkty zawierają witaminę C, wyciągi z zielonej herbaty, kolagen lub inne substancje, które napinają skórę.

CoolSculpting

Zanim zdecydujesz się na zabieg CoolSculpting, aby pozbyć się drugiego podbródka w czasie ciąży, powinnaś rozważyć związane z nim ryzyko. Procedura ta jest uważana za bezpieczną i skuteczną, ale kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem zabiegu. Chociaż procedura nie jest zalecana dla tych, którzy są obecnie w ciąży, można ją wykonać po tym, jak kobieta zakończyła rodzenie dzieci. Co więcej, CoolSculpting można wykonać nawet u kobiet, które przeszły cesarskie cięcie.

Ta niechirurgiczna procedura liposukcji ma na celu usunięcie uporczywych kieszeni tłuszczu, które są odporne na dietę i ćwiczenia. Klamry miłości i muffin tops są niektóre z tych upartych kieszeni tłuszczu. FDA zatwierdziła CoolSculpting dla tych obszarów, a wyniki konsekwentnie pokazują 20% redukcję tłuszczu w jednym zabiegu.

Kobiety w ciąży nie powinny poddawać się zabiegowi CoolSculpting podczas ciąży, ponieważ może on być niebezpieczny dla płodu. Jajniki znajdują się głęboko w ścianach brzucha, dlatego nie jest on zalecany dla kobiet w ciąży. Jednak procedura jest bezpieczna dla kobiet, które są blisko swojej wagi docelowej. Utrata wagi przed zabiegiem sprawi, że zabieg będzie trwał dłużej i przyniesie bardziej zdefiniowane rezultaty.

Pacjenci mogą od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu pojawią się siniaki. Pacjenci mogą również doświadczyć lekkiego zdrętwienia lub obrzęku. Powinno to jednak ustąpić po zabiegu.

CoolSculpting nie jest łatwym sposobem na utratę wagi, a ci, którzy są otyli, będą musieli pracować ciężej, aby schudnąć przed poddaniem się procedurze. Nie jest zalecany dla tych, którzy mają znaczną nadwagę i otyłość, ale nadal mogą uzyskać procedurę, jeśli mają nadwagę.

Genetyka

Genetyka jest jednym z czynników decydujących o wyglądzie twarzy. Jeśli masz w rodzinie historię pewnych chorób, możesz być podatny na posiadanie podwójnego podbródka. Chociaż nie możesz zapobiec jego pojawieniu się, możesz zminimalizować pojawienie się drugiego podbródka poprzez zmiany w diecie. Jednym ze sposobów jest spożywanie bardziej odżywczej diety i unikanie przetworzonej żywności. Spróbuj jeść więcej kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla skóry. Można je znaleźć w takich pokarmach jak ryby, orzechy i oliwa z oliwek.

Genetyka jest również przyczyną pełności podmentalnej. Niektóre kobiety dziedziczą podwójne podbródki po swoich rodzicach lub dziadkach. Geny, które decydują o magazynowaniu tłuszczu i zatrzymywaniu wody w organizmie, decydują o tym, czy Ty również masz szansę na powstanie podwójnego podbródka. Niewiele jednak można zrobić, aby zapobiec genetycznie uwarunkowanemu podwójnemu podbródkowi poprzez dietę i ćwiczenia.

Badanie genetyczne ujawniło, że jesteś bardziej narażona na posiadanie podwójnego podbródka niż myślisz. Wynika z niego, że kobiety o słabszym układzie odpornościowym mają większe szanse na posiadanie drugiego podbródka niż kobiety o zdrowej, elastycznej skórze. Genetyka jest również czynnikiem w rozwoju podwójnego podbródka, ponieważ starzenie się zmienia elastyczność skóry.

Ćwiczenia

Ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka w ciąży są korzystne dla kobiet, które chcą ujędrnić obszar pod brodą. Te działania wzmacniają mięśnie podbródka i skórę. Ćwiczenia te mogą również zapobiec zwiotczeniu podbródka. Uczennice mogą wykonywać te ćwiczenia, odchylając głowę do tyłu, jednocześnie wysuwając dolną szczękę do przodu i utrzymując ją przez pięć do dziesięciu sekund. Należy je powtarzać co najmniej pięć razy dziennie. Powinny być wykonywane w pozycji stojącej lub siedzącej.

Oprócz ćwiczeń, dieta może również pomóc w redukcji podwójnego podbródka. Osoby z nadwagą są narażone na rozwój podwójnego podbródka. Zmiany w diecie powinny być ukierunkowane na pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Ponadto powinni jeść pokarmy, które mają kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne dla zdrowej skóry i zmniejszają wygląd zmarszczek i skóry.

Ćwiczenie z żyrafą pomaga zredukować podwójny podbródek. Aby wykonać to ćwiczenie, należy usiąść wygodnie. Następnie umieść palce na karku. Z głową odchyloną do tyłu, delikatnie ściśnij policzki, jednocześnie obniżając brodę w kierunku klatki piersiowej. Utrzymaj tę pozycję przez co najmniej trzy sekundy, a następnie rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie dziesięć do dwudziestu razy.

Innym ćwiczeniem, które może zminimalizować pojawienie się drugiego podbródka, jest żucie gumy. Pomaga to w eliminacji tłuszczu znajdującego się pod brodą. Wzmacnia mięśnie podbródka i szczęki, a także pomaga w utracie wagi.

Podobne tematy