Jak pozbyć się drugiego podbródka

Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka, możesz rozważyć zabieg niechirurgiczny. Istnieje wiele metod nonsurgical, w tym diety i ćwiczeń, ale istnieje również procedura znana jako CoolSculpting. Procedura ta celuje w tłuszcz na szyi i twarzy i może pomóc zmniejszyć wygląd drugiego podbródka.

Opcje niechirurgiczne

Chociaż metody chirurgiczne od dawna są standardem w eliminowaniu dodatkowego tłuszczu pod brodą, metody niechirurgiczne stają się coraz bardziej popularne. Metody niechirurgiczne, takie jak Kybella i CoolSculpting, są zatwierdzone przez FDA i wiążą się z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Wyniki można zauważyć po kilku tygodniach, a pełne efekty są zwykle widoczne w ciągu trzech miesięcy.

Inną niechirurgiczną opcją leczenia drugiego podbródka jest lifting szyi. Zabieg ten napina skórę i usuwa nadmiar tłuszczu. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu ogólnym i wymaga dziesięciu do czternastu dni rekonwalescencji. Jest to najlepsza opcja dla pacjentów, którzy są niezadowoleni ze swojego podwójnego podbródka i są gotowi na trwałe rezultaty. Lekarz powinien wykonać tę procedurę, jeśli ją rozważasz.

Inne niechirurgiczne opcje pozbycia się drugiego podbródka to techniki resurfacingu skóry, takie jak mikrodermabrazja i peelingi naskórkowe. Procedura ta pomaga napiąć skórę i stymulować produkcję kolagenu. Efektem jest jędrniejszy, młodszy wygląd.

Do niechirurgicznych opcji pozbycia się podwójnego podbródka należy Kybella, nowy zabieg polegający na wstrzykiwaniu komórek tłuszczowych znajdujących się pod podbródkiem. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 minut i ma minimalny czas przestoju. Może jednak wymagać wielu sesji, aby całkowicie pozbyć się drugiego podbródka.

Dieta

Jeśli chciałbyś stracić drugi podbródek, musisz zacząć od spożywania większej ilości białka. Jednym z najlepszych źródeł białka jest chude mięso. Chude mięso zawiera mniej niż 10 gramów tłuszczu całkowitego na 3,5 uncji. Dodatkowo musisz wyeliminować cukier ze swojej diety.

Innym sposobem na utratę drugiego podbródka są ćwiczenia. Wykonywanie ćwiczeń na szyję może pomóc zmniejszyć rozmiar podbródka. Podczas ćwiczeń szyi, upewnij się, że oddychasz głęboko podczas każdego powtórzenia. Pozwoli to Twoim mięśniom pracować wydajnie i pomoże spalić nadmiar tłuszczu, który może być przechowywany w tym obszarze.

Innym naturalnym sposobem na zmniejszenie drugiego podbródka jest masaż olejem z kiełków pszenicy. Olej z kiełków pszenicy zawiera duże ilości witaminy E, przeciwutleniacza, który może pomóc zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. Chociaż nie ma naukowych dowodów na poparcie tej tezy, możesz delikatnie masować go nad obszarem szczęki raz lub dwa razy dziennie.

Inną skuteczną metodą na pozbycie się drugiego podbródka jest zwiększenie codziennych ćwiczeń. Ćwiczenia pomagają spalić więcej tłuszczu i pomagają stracić kilka kilogramów. Wykazano, że trening siłowy i ćwiczenia sercowo-naczyniowe poprawiają układ odpornościowy, poprawiają nastrój i zwiększają ogólny stan zdrowia. Te metody mogą pomóc Ci pozbyć się drugiego podbródka i poczuć się lepiej i pewniej.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety w celu utraty wagi, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może ocenić wszelkie potencjalne zagrożenia dla zdrowia i ustalić dla Ciebie zdrowy cel utraty wagi. Może również zalecić plan żywieniowy, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Jeśli podwójny podbródek utrzymuje się, być może będziesz chciała skorzystać z pomocy chirurga plastycznego.

Ćwiczenia

Chociaż całkowite zniknięcie może zająć kilka miesięcy, ćwiczenia mogą pomóc w utracie nadmiaru tłuszczu wokół linii szczęki. Zwiększając ilość spalanej energii, stracisz tłuszcz wokół podbródka i sprawisz, że linia szczęki będzie wyglądać mocniej. Plus, ćwiczenia siłowe i sercowo-naczyniowe okazały się zwiększyć swój nastrój i ogólny stan zdrowia – informuje serwis https://shapefitness.pl/

Jedno z najłatwiejszych ćwiczeń na pozbycie się drugiego podbródka polega na wykonywaniu ćwiczenia “rybiej twarzy”. Ćwiczenie to działa na mięśnie szyi, podbródka i policzków. Zacznij od wystawienia dolnej wargi w pozycji pouting i utrzymaj tę pozycję przez trzy sekundy. Następnie, wykorzystując mięśnie szyi, powoli odchyl brodę w dół, aż dotknie klatki piersiowej. Powtórz ten proces dwukrotnie.

Inne ćwiczenia, dzięki którym można pozbyć się drugiego podbródka, obejmują uciskanie dachu ust w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu w szczękach. Ćwiczenia te mogą również pomóc w tonowaniu skóry na szyi i twarzy. Upewnij się, że rozgrzewasz się przed rozpoczęciem któregokolwiek z tych ćwiczeń. Możesz również użyć pochylenia głowy, aby wyeliminować nadmiar tłuszczu.

Innym sposobem na zredukowanie podwójnego podbródka jest skupienie się na przyjmowaniu pokarmów. Ważne jest, aby ograniczyć żywność o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Należy również spożywać pokarmy o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, ponieważ te składniki odżywcze są korzystne dla Twojej skóry. Awokado, migdały, orzechy włoskie, ryby i oliwa z oliwek są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, a to może prowadzić do podwójnego podbródka. Na szczęście ćwiczenia mogą pomóc w ujędrnieniu, napięciu i ujędrnieniu skóry. Joga twarzy może również pomóc napiąć skórę i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

CoolSculpting

Drugi podbródek jest częstym problemem kosmetycznym i może być leczony za pomocą CoolSculpting. Procedura ta wykorzystuje technologię chłodzenia do redukcji tłuszczu pod brodą. Potrzeba wielu zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Procedura może usunąć uporczywy tłuszcz i dać Ci bardziej zrównoważony i młody wygląd. Chociaż wyniki są tymczasowe, będziesz musiał dokonać kilku zmian w stylu życia po CoolSculpting. Aby upewnić się, że otrzymasz najlepsze możliwe wyniki, ważne jest, aby trzymać się zdrowej diety i rutyny ćwiczeń. Należy również unikać palenia i nadmiernego picia alkoholu.

CoolSculpting jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu tłuszczu pod brodą. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedniego lekarza, aby zapewnić sobie najlepsze wyniki. Zabieg działa najlepiej, jeśli tłuszcz pod brodą nie jest zbyt gruby lub zbyt cienki. Ponadto, ważne jest, aby odbyć konsultację przed uzyskaniem CoolSculpting. Dr Rapaport preferuje liposukcję do leczenia podbródka.

Chociaż CoolSculpting nie usuwa trwale wszystkich komórek tłuszczowych, może znacznie zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Zabieg jest skuteczny w redukcji złogów tłuszczu o 20 do 25%. Wyniki mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy. Podczas gdy pojedyncza sesja CoolSculpting może wyeliminować jedną trzecią tłuszczu, większość osób będzie potrzebowała dwóch zabiegów. Podczas konsultacji, lekarz określi najlepszy przebieg leczenia.

CoolSculpting to niechirurgiczny zabieg, który eliminuje uparte komórki tłuszczowe pod brodą. Polega on na nałożeniu specjalnej żelowej podkładki na spód podbródka. Urządzenie to powoduje następnie krystalizację i rozpad komórek tłuszczowych. Organizm w naturalny sposób pozbywa się komórek tłuszczowych, pozostawiając szczupłą i ujędrnioną linię podbródka i szczęki.

Kybella

Kybella to zabieg iniekcyjny, który pomoże Ci zredukować ilość tłuszczu pod brodą. Zabieg trwa około 15 do 20 minut i nie wymaga przestojów. Może jednak wystąpić pewien obrzęk leczonego obszaru, który ustępuje po każdej sesji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów może być wymagane przeprowadzenie kilku sesji.

Kybella jest odpowiednia dla osób z umiarkowanym lub poważnym tłuszczem pod brodą. Jednak niektórzy ludzie, którzy mają choroby lub problemy z przełykaniem mogą nie być kandydatami do tej procedury. Zabieg ten jest bezpieczny i zatwierdzony przez FDA i może pomóc ludziom stracić podwójny podbródek w ciągu zaledwie czterech tygodni.

Kybella zastrzyki nie są bolesne i mogą być wykonywane przez pracownika służby zdrowia, który będzie używać sterylnych igieł. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszelkich wcześniejszych lub obecnych operacjach oraz przyjmowanych lekach. Twój lekarz będzie musiał również poznać Twoje cele estetyczne.

Zastrzyk Kybella jest skierowany do komórek tłuszczowych w okolicy podbródka i trwale zmniejsza wygląd drugiego podbródka. Zastrzyki wykorzystują naturalnie występującą substancję o nazwie kwas deoksycholowy, która pomaga organizmowi rozbijać komórki tłuszczowe. Zabieg pomaga również organizmowi wchłonąć tłuszcz, który już tam jest. To pomoże Ci osiągnąć znacznie szczuplejszy i bardziej kształtny profil.

Korzyści z zastrzyków Kybella w porównaniu z zabiegiem chirurgicznym obejmują mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanej. Kybella jest również mniej inwazyjnym zabiegiem i nie wiąże się z przestojami. Jest przeznaczony do stosowania przez osoby, które nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, zastrzyki Kybella nie wymagają przestojów i nie powodują znacznego urazu ciała.

Podobne tematy