Drugi podbródek u mężczyzn – jak się go pozbyć?

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka jest skupienie się na odżywianiu. Unikaj przetworzonej, smażonej i przesłodzonej żywności. Zamiast tego wybieraj pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy te są korzystne dla skóry i można je znaleźć w orzechach, awokado i rybach. Oprócz zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka, tłuszcze te mogą pomóc w utracie wagi.

Dermal fillers

Dermal fillers dla mężczyzn może być skutecznym sposobem na poprawę wyglądu drugiego podbródka. Te materiały wstrzykiwane działają poprzez rozluźnienie mięśni w linii szyi i szczęki, tworząc wygląd bardziej wyrzeźbionego podbródka. Zabieg trwa zazwyczaj 30 minut i nie wymaga przestojów. Po zakończeniu zabiegu mężczyźni mogą natychmiast powrócić do swoich normalnych zajęć. Zabieg ten jest szybkim i skutecznym rozwiązaniem powszechnego problemu podwójnego podbródka u mężczyzn.

Częstym zabiegiem dla mężczyzn z drugim podbródkiem jest Kybella. Ten zatwierdzony przez FDA preparat do wstrzykiwania działa w celu wyeliminowania uporczywego tłuszczu w okolicy przyśrodkowej. Procedura ta jest bezpieczna i łatwa do wykonania, i może poprawić kontury podbródka w ciągu dwóch do czterech zabiegów. Jednakże, ponieważ mężczyźni mają grubszą skórę na szyi, wymagają więcej Kybella, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub Kybella w określone obszary podbródka. Zabieg ten może dodać szerokości podbródkowi, zredukować tłuszcz pod linią szczęki i nadać bardziej męski profil. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub miejscowym. Rezultaty utrzymują się przez około sześć do dwunastu miesięcy.

Pacjenci powinni spodziewać się obrzęku po zabiegu, choć jest to normalne. Obrzęk może jednak utrzymywać się przez kilka dni.

Kybella

Kybella to niechirurgiczny zabieg redukujący tłuszcz w okolicy podbródka. Zabieg trwa zaledwie 10-15 minut i większość osób uważa go za bardzo komfortowy. Pacjenci mogą odczuwać drętwienie i obrzęk po wstrzyknięciu, który zwykle ustępuje w ciągu kilku dni. Pacjenci mogą również doświadczyć nierównego uśmiechu. Te efekty uboczne są spowodowane zniszczeniem komórek tłuszczowych podczas zabiegu, ale są one tymczasowe i nie są trwałe.

Po zabiegu Kybella będzie zapobiegać gromadzeniu się komórek tłuszczowych i będzie zapobiegać odkładaniu się przyszłego tłuszczu w okolicy podbródka. Jeśli pacjent utrzymuje zdrową wagę, rezultaty zabiegu Kybella będą trwałe. Jeśli jednak pacjent przybiera na wadze, pod jego podbródkiem mogą tworzyć się nowe komórki tłuszczowe i podwójny podbródek może pojawić się ponownie. Nie zdarza się to jednak u wszystkich. W rzeczywistości niektórzy pacjenci przybrali na wadze i utrzymali swoje wyniki.

Innym czynnikiem, który przyczynia się do powstania podwójnego podbródka jest starzenie się człowieka. Proces starzenia się człowieka może powodować zmiany w tkankach łącznych, co zmniejsza wytrzymałość skóry i powoduje jej rozciąganie i fałdowanie. Genetyka może również przyczynić się do rozwoju drugiego podbródka.

Podczas gdy Kybella jest bezpiecznym, skutecznym sposobem na zmniejszenie rozmiaru drugiego podbródka, zabieg ten powinien być rozważany tylko u mężczyzn, którzy mają zdrową ilość tłuszczu pod brodą. Mężczyźni z pewnymi warunkami, takimi jak stan tarczycy, zaburzenia krwawienia i operacje szyi, powinni poinformować o tym swoich lekarzy przed rozpoczęciem leczenia.

Lipoliza

Zabieg lipolizy może pomóc w redukcji podwójnego podbródka u mężczyzny. Procedura ta wykorzystuje laser lub płynny roztwór do rozbicia komórek tłuszczowych. Wykonuje się go w kilku sesjach w ciągu czterech do sześciu tygodni. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten może powodować obrzęk, zasinienie i ból.

Podczas gdy najczęstszym sposobem eliminacji nadmiaru tłuszczu jest dieta i ćwiczenia, tłuszcz na podbródku i szyi może być uparty. Zabiegi lipolizy mogą być opcją, jeśli dieta i plan ćwiczeń nie doprowadziły do redukcji tłuszczu w tym regionie. Alternatywnie, lekarze mogą wstrzykiwać tłuszcz za pomocą leku o nazwie Kybella. Kybella zawiera kwas deoksycholowy, kwas żółciowy produkowany przez organizm, który pomaga rozbijać komórki tłuszczowe.

Jeśli masz nieproporcjonalnie duży podbródek, możesz również spróbować liposukcji. Proces ten jest prosty i trwa około godziny. Po zabiegu pojawią się siniaki i opuchlizna, ale dzięki temu zyskasz bardziej zarysowaną linię szczęki.

Jeśli obawiasz się, że będziesz mieć drugi podbródek, liposukcja może być rozwiązaniem dla Ciebie. Procedura ta jest złotym standardem w usuwaniu tłuszczu. Podczas zabiegu lekarz wykona niewielkie nacięcie pod brodą lub za uszami. Miejscowe znieczulenie zostanie użyte do znieczulenia tego obszaru. Tłuszcz jest następnie usuwany przez metalową kaniulę. Powrót do zdrowia po zabiegu trwa zazwyczaj około siedmiu dni.

Ćwiczenia

Istnieje kilka ćwiczeń pozwalających pozbyć się podwójnego podbródka. Niektóre ćwiczenia są skierowane do mięśni szyi i twarzy, podczas gdy inne są skierowane do samego podbródka. Ćwiczenia te mogą pomóc w spalaniu tłuszczu na twarzy i szyi oraz mogą pomóc w pozbyciu się podwójnego podbródka. Możesz wykonywać te ćwiczenia przez co najmniej 15 minut każdego dnia. Należy najpierw rozgrzać mięśnie, a następnie rozpocząć ćwiczenia. Głównym celem jest wygięcie podbródka do tyłu i pochylenie go w kierunku klatki piersiowej. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Można również spróbować ćwiczeń ukierunkowanych na obszar pod brodą. Niektóre z tych ćwiczeń polegają na ściskaniu ustami małej, dającej się ścisnąć piłeczki. Ćwiczenia te mogą pomóc Ci ujędrnić policzki i wyeliminować podwójny podbródek. Upewnij się, że wykonujesz to ćwiczenie przez około 20 powtórzeń. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj małej piłki, aby wywrzeć nacisk na obszar podbródka.

Wykonywanie ćwiczeń cardio może również pomóc Ci w redukcji podwójnego podbródka. Ćwiczenia cardio mogą spalić kalorie i tłuszcz, co jest niezbędne do pozbycia się podwójnego podbródka. Pomaga to również w ogólnym stanie zdrowia.

Genetyka

Podczas gdy genetyka odgrywa znaczącą rolę w rozwoju drugiego podbródka u mężczyzn, istnieją inne czynniki, które mogą przyczynić się do pojawienia się podwójnego podbródka. Jednym z największych czynników jest wzrost masy ciała, który prowadzi do gromadzenia się dodatkowego tłuszczu w okolicy szyi i podbródka. Ponadto, elastyczność skóry zaczyna się zmniejszać wraz z wiekiem, co skutkuje zwiotczeniem skóry w okolicy podbródka i szyi. Zła postawa ciała również może przyczynić się do tego stanu.

Genetyka drugiego podbródka u mężczyzn może być przekazywana rodzinnie, choć naukowcy nie zidentyfikowali jeszcze dokładnych sekwencji DNA, które nadają pulchniejszą okolicę przyśrodkową. Istnieje jednak możliwość, że osoby posiadające pewne sekwencje DNA mogą uniknąć rozwoju drugiego podbródka.

Genetyka może również odgrywać rolę w określaniu częstości występowania rozszczepu podbródka. Różne badania wykazały, że częstość występowania rozszczepu brody różni się w różnych populacjach. Na przykład w Indiach częstość ta waha się od czterech do 71 procent. W Niemczech Gunther (1939) odnotował, że 9,6 procent mężczyzn i 4,5 procent kobiet miało rozszczepiony podbródek. Niemniej jednak dane te nie pasują do genetycznego modelu rozszczepionego podbródka. Inne badania pokazują, że wiele podbródków jest pośrednich między rozszczepionym podbródkiem a gładkim podbródkiem.

Innym czynnikiem przyczyniającym się do powstania podwójnego podbródka jest przyrost masy ciała. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest rozmieszczony wokół ciała i ma tendencję do gromadzenia się w niepożądanych miejscach. Na przykład mężczyzna o dużej posturze może dodać sobie kilka kilogramów, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Z drugiej strony, mężczyzna o słabszej linii szczęki może doświadczyć wyraźnej warstwy nadmiaru tłuszczu w tym obszarze.

Zła postawa

Podwójny podbródek jest wynikiem osłabienia struktury mięśni szyi i twarzy. W efekcie obszar podbródka zwisa i wydaje się większy niż powinien. W związku z tym mężczyzna z podwójnym podbródkiem powinien podjąć kroki w celu poprawy swojej postawy. Zapobiegnie to nie tylko powiększaniu się podbródka, ale także pomoże w kilku innych problemach zdrowotnych.

Zła postawa może również spowodować osłabienie mięśni w okolicy podbródka. Może to spowodować, że skóra straci swoją elastyczność. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego podbródka, możesz spróbować zastosować maseczki do twarzy, które są przeznaczone do napinania skóry wokół podbródka. Maski z zielonej herbaty, gliceryny i kawy mogą pomóc skórze odzyskać elastyczność i zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Jeśli zależy Ci na bardziej naturalnym rozwiązaniu, możesz również zastosować maseczkę z cytryny, miodu i białek jaj na obszar podbródka.

Podczas gdy genetyka może być główną przyczyną drugiego podbródka, waga i zła postawa mogą również przyczynić się do rozwoju obwisłego podwójnego podbródka. Nadwaga może powodować powstawanie tłuszczu podszczękowego, który jest dodatkową warstwą tłuszczu w okolicy podbródka. Ponadto, wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. W związku z tym w okolicach podbródka i szyi często pojawia się obwisła skóra i luźne mięśnie.

Podobne tematy