Czy epilacja jest lepsza od golenia?

Niezależnie od tego, czy planujesz golić twarz, czy poddać się depilacji, istnieje wiele różnic pomiędzy tymi dwoma metodami usuwania włosów. Sama procedura jest taka sama, ale wymaga innego przygotowania. Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, lepiej użyć depilatora zamiast golenia. Różnica polega na procesie wzrostu włosów i sposobie, w jaki każda procedura je usuwa.

Epilacja

Wybierając między goleniem a depilacją, istnieje kilka różnic między nimi – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu . Pierwszy z nich usuwa włosy tylko z powierzchni skóry, natomiast drugi usuwa je od nasady. Golenie pozostawia również cień, natomiast depilacja usuwa włosy na stałe. Ponadto depilacja jest skuteczniejsza w okolicach pach niż golenie, gdzie może pozostawić zarost.

Depilacja woskiem jest podobna do golenia, z tą różnicą, że wykorzystuje pasek do wyrywania włosów z mieszka. Ten rodzaj depilacji osłabia mieszek włosowy, zapobiegając odrastaniu włosów. Ta metoda jest najlepsza, jeśli chcesz mieć gładkie nogi przez wiele tygodni. Depilacja woskiem może jednak powodować szereg skutków ubocznych. Z tego powodu osoby o wrażliwej skórze powinny unikać woskowania.

Woskowanie

Jedną z głównych różnic pomiędzy goleniem a depilacją jest sposób usuwania włosków. Woskowanie polega na nakładaniu rozgrzanego wosku w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Depilacja jest często wykonywana za pomocą pasków papieru lub materiału. Po usunięciu włosów depilator należy wyczyścić, a skórę nawilżyć. Profesjonalna woskarka zastosuje również zabieg przed nałożeniem wosku.

Obie techniki mogą powodować podrażnienia skóry i mogą wywoływać infekcje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wosk czy golenie, ważne jest, aby wybrać metodę odpowiednią dla siebie. Depilacja woskiem jest najbardziej skuteczna w przypadku skóry o długości nieprzekraczającej ćwierć cala. Wymaga ona jednak wcześniejszego umówienia się na wizytę. Dlatego też wiele osób rezygnuje z depilacji woskiem na rzecz golenia.

Długotrwałe rezultaty

Po depilacji należy nawodnić skórę zimną wodą. Pomaga to zamknąć pory i zregenerować skórę. W ten sposób można również uniknąć kłucia spowodowanego nałożeniem balsamu, ponieważ może on podrażnić świeżo otwarte pory. Depilacja trwa około godziny.

Po depilacji można spodziewać się gładszej skóry przez trzy do czterech tygodni. Zabieg nie usuwa całkowicie włosków, więc należy przygotować się na pewien ból. Jednak wraz z praktyką, depilacja stanie się mniej bolesna i może dać Ci gładszą skórę. Może również zmniejszyć tempo wzrostu włosów.

Przygotowanie do depilacji

Chociaż depilacja jest szybsza niż golenie, nadal wymaga nieco przygotowań. Większość kobiet uważa, że dolna część nogi jest najmniej bolesnym obszarem do stosowania depilatora. Wcześniejsze złuszczenie naskórka pomoże Ci zmniejszyć ból i ograniczyć ryzyko wrastania włosków. Pomoże Ci to również uniknąć pojawienia się czerwonych plam.

Depilator to potężne urządzenie, którego wykonanie może zająć kilka minut. Należy zaplanować to z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie wystarczająco dużo czasu na regenerację po sesji. Spłukiwanie pod zimną wodą po zabiegu pomoże zamknąć pory i schłodzić skórę. Skóra będzie sucha i zaczerwieniona przez 30 minut do dwóch godzin, ale jest to normalne. Nie zaleca się wychodzenia na zewnątrz, dopóki nie odzyska równowagi. Należy również unikać depilacji na noc przed specjalnym wydarzeniem, takim jak bal lub nocne wyjście.

Depilacja jest łatwiejsza i mniej kłopotliwa niż golenie, a ponadto można ją wykonać w domu. Dzięki depilatorowi możesz nawet wykonać zabieg pod prysznicem. Depilatory są dostępne w różnych modelach, więc możesz wybrać ten odpowiedni dla siebie. Upewnij się tylko, że kupujesz depilator wysokiej jakości, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tego procesu.

Koszt depilacji

Depilacja to powszechny zabieg, który usuwa niechciane włosy z określonego obszaru. Jest to opłacalna alternatywa dla maszynek do golenia lub depilacji woskiem. Zapewnia również długotrwałą gładkość. Ponadto usuwa włoski od nasady, dzięki czemu wolniej odrastają. W przeciwieństwie do golenia, depilacja nie pozostawia blizn i może być tańsza niż inne zabiegi usuwania włosów.

Depilację można wykonać w dowolnym miejscu. Najbardziej popularna jest na nogach, ramionach, piersiach i w strefie bikini. Można ją jednak wykonać również na twarzy. Należy jednak pamiętać, że zimny wosk nie jest tak skuteczny w usuwaniu twardych, grubych włosów.

Podobne tematy