Jakie są opinie lekarzy o epilacji laserowej?

Istnieją różne opinie dotyczące zabiegu, od tych, którzy mówią, że jest bezpieczny i skuteczny, do tych, którzy mówią, że jest bolesny i nie dla kobiet. Istnieją również pewne obawy dotyczące mnożenia się placówek niemedycznych, które nie zatrudniają licencjonowanego personelu medycznego. W rzeczywistości kobieta z Brooklynu niedawno pozwała placówkę, która zatrudniła niemedycznego operatora.

To bezpieczne

Biorąc pod uwagę ryzyko związane z zabiegami laserowymi, ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego dostawcę. Większość dermatologów zaleca, aby pacjenci poddawali się depilacji laserowej w gabinecie lekarskim. W wielu stanach obowiązują przepisy nakazujące lekarzom wykonywanie tej procedury. Ponadto, połowa dermatologów naprawia obecnie uszkodzenia spowodowane przez depilację laserową.

Zabiegi laserowe mogą powodować ukłucie podobne do oparzenia słonecznego lub zapach podobny do dymu. Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce przed zabiegiem, a osoby o ciemniejszej skórze powinny skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się depilacji laserowej. Dodatkowo, osoby z aktywnymi infekcjami powinny unikać zabiegów laserowych. Ponadto osoby o ciemnej skórze mogą potrzebować przed zabiegiem preparatu wybielającego skórę.

Jest skuteczny

Zabieg jest bezpieczny dla większości osób. Niektóre osoby zgłaszają, że czują się jak gumka trzaskająca o ich skórę. Ale może być bolesny, jeśli nie jesteś przygotowany. Dlatego przed poddaniem się zabiegowi należy skonsultować się z lekarzem. Należy również sprawdzić, czy nie występują u nas jakieś schorzenia skóry.

Przed poddaniem się depilacji laserowej upewnij się, że nie używasz żadnych kremów do skóry bez słońca ani kremów wybielających skórę. Produkty te mogą przyciemniać skórę. W przypadku osób o ciemniejszej karnacji lekarz może przepisać krem wybielający skórę. Unikaj również innych metod usuwania włosów, takich jak elektroliza. Inne procedury, takie jak golenie, mogą zakłócić działanie mieszków włosowych. Ponadto, należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew na kilka dni przed poddaniem się depilacji laserowej.

To bolesne

Kiedy słyszysz o procesie depilacji laserowej, możesz zastanawiać się, czy jest ona bolesna. W zależności od obszaru, który jest leczony, ból może być bardziej dotkliwy w niektórych obszarach niż inne. Pachy i brzuch są dwa obszary najbardziej prawdopodobne, aby być wrażliwe na proces. Ponadto, ciemniejsza skóra może być bardziej wrażliwa.

Istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie dyskomfortu związanego z depilacją laserową. Jedną z opcji jest zastosowanie miejscowego kremu znieczulającego na obszar poddawany zabiegowi. Pomocne może być również zastosowanie okładu z lodu na dotkniętym obszarze. Zimne kąpiele lub chłodne okłady mogą również pomóc w złagodzeniu obszaru po zabiegu.

To nie jest dla kobiet

Podczas gdy depilacja laserowa jest popularna wśród kobiet, mężczyźni zaczęli szukać tego zabiegu, aby pozbyć się niechcianych włosów. Procedura ta ma kilka zalet, w tym trwałe usunięcie niechcianych włosów i wyeliminowanie oparzeń od maszynki do golenia i wrastających włosków. Wielu mężczyzn decyduje się na zabieg na twarzy, szyi lub plecach. Niektórzy stosują go również do rzeźbienia brody lub bokobrodów.

Zabieg polega na wysłaniu wiązki lasera przez skórę w kierunku mieszków włosowych. Chociaż proces ten może wydawać się bolesny, jest on ogólnie bezpieczny i nie wymaga przestojów. Ponieważ nie stosuje się znieczulenia, pacjenci mogą po zabiegu samodzielnie wrócić do domu. Leczony obszar może być zaczerwieniony przez kilka godzin, ale większość pacjentów odczuwa niewielki lub żaden ból. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty mogą pomóc złagodzić ewentualny dyskomfort.

Nie jest przeznaczony dla osób o ciemnym kolorze skóry

Jeśli masz ciemną skórę, depilacja laserowa może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Dobra wiadomość jest jednak taka, że technologia laserowa uległa znacznej poprawie i istnieje kilka opcji do rozważenia. Najskuteczniejszym laserem dla ciemniejszych odcieni skóry jest laser Nd:YAG, który nie uszkadza powierzchniowej warstwy skóry, a jednocześnie celuje w głębiej położoną melaninę.

Ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego dostawcę lasera z odpowiednim doświadczeniem do wykonywania depilacji laserowej na ciemnej skórze. Niewłaściwy laser może spowodować tymczasowe oparzenia i przebarwienia. Chociaż lasery przeszły długą drogę od czasu pierwszych zabiegów, większość placówek nie zainwestowała w odpowiedni sprzęt i edukację dla pacjentów o kolorze skóry. Ze względu na to ryzyko, ważne jest, aby wybrać dostawcę z szerokim szkoleniem w leczeniu osób kolorowych.

Powoduje opóźniony wzrost włosów

Wyniki depilacji laserowej mogą być opóźnione, jeśli pominiesz jeden zabieg. Dzieje się tak dlatego, że włosy są w fazie spoczynku, zwanej również fazą telogenu. Wzrost włosów w fazie telogenowej jest zazwyczaj niewidoczny nad skórą i nie można go usunąć za pomocą zabiegów laserowych. Długość fazy telogenu zależy od różnych czynników, w tym wieku, hormonów i naturalnych procesów wzrostu włosów. Ponadto każdy mieszek włosowy może mieć inny cykl wzrostu włosów.

Podczas poddawania się depilacji laserowej ważne jest zrozumienie cyklu wzrostu włosa. Cykl wzrostu włosa rozpoczyna się w fazie anagenu, kiedy włos jest wciąż przytwierdzony do brodawki, przypominającej sutek wypukłości znajdującej się u podstawy mieszka włosowego. Ten etap trwa od dwóch do trzech tygodni. Podczas tej fazy, leczenie laserowe celuje w pigment we włosie, co niszczy mieszek włosowy. Niektóre włosy mogą jednak odrosnąć.

Podobne tematy