Epilacja laserowa pleców – opinie lekarzy

Zanim zdecydujesz się na epilację laserową pleców, ważne jest, aby uzyskać kilka opinii lekarzy. Musisz dowiedzieć się więcej o procesie i jego możliwych skutkach ubocznych, a także o tym, czego powinnaś się spodziewać. Będziesz musiał również wiedzieć o kosztach i wymaganiach. Wreszcie, trzeba będzie wybrać lekarza do wykonania procedury.

Skutki uboczne depilacji laserowej pleców

Chociaż depilacja laserowa pleców jest ogólnie uważana za bezpieczną, istnieją pewne zagrożenia, które towarzyszą tej procedurze. Do zagrożeń tych należą “ślady po oparzeniach”, które mogą pojawić się na leczonym obszarze. Są one spowodowane ciepłem lasera, które otwiera pory. Z tego powodu martwe komórki skóry i bakterie uwięzione wewnątrz porów nie mogą się wydostać i pojawia się pęcherzyk wypełniony ropą. Aby zminimalizować ryzyko powstania “śladów po oparzeniu”, ważne jest przestrzeganie ścisłego reżimu po zabiegu. Pozwoli to skórze oddychać i pomoże porom oczyścić się z zanieczyszczeń.

Po zabiegu wystąpi pewien początkowy dyskomfort, ale powinien on szybko ustąpić. Najlepiej unikać skubania lub szorowania skóry poddanej zabiegowi, co może prowadzić do krwawienia, powstawania skorupek i blizn. Aby zmniejszyć ryzyko podrażnienia, technik może zalecić zastosowanie łagodzącego kremu nawilżającego na leczoną skórę. Ważne jest, aby po zabiegu nie stosować ostrych środków czyszczących, ponieważ mogą one powodować dalsze podrażnienia.

Depilacja laserowa może powodować powstawanie skorupy na obszarze poddanym zabiegowi – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu rysunekrealistyczny.pl. Może powodować jasne lub ciemne plamy na skórze, ale nie są one trwałe i zanikają w ciągu kilku tygodni. Jeśli jesteś zaniepokojony tym faktem, najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu dalszej oceny. Ponadto u osób o jasnej lub ciemnej skórze mogą wystąpić zmiany w pigmentacji. Chociaż zmiany te mają tendencję do zanikania z czasem, należy unikać ekspozycji na słońce bezpośrednio po zabiegu, aby zminimalizować szanse ich wystąpienia.

Koszt depilacji laserowej pleców

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na koszt depilacji laserowej. Na szczęście, wielu dostawców oferuje zniżkowe pakiety leczenia. Możesz również rozejrzeć się za ofertą, konsultując się z wieloma dostawcami. Ważne jest, aby wybrać dostawcę, który ma doświadczenie i otrzymał szkolenie w tej dziedzinie. Chociaż wynik procedury jest zależny od operatora, nie jest rzadkością, aby uzyskać lepsze wyniki po serii zabiegów.

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej należy przygotować obszar zabiegowy. Aby zapobiec poparzeniu maszynką, należy ogolić obszar aż do powierzchni skóry. Ważne jest, aby unikać ćwiczeń przed zabiegiem, ponieważ pot może zatrzymać ciepło i sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy na działanie lasera.

Koszt zależy od wielkości leczonego obszaru. Leczenie całej nogi może kosztować do 1200 dolarów. Koszt będzie mniejszy, jeśli procedura jest wykonywana na małym obszarze, takim jak podbródek lub brwi. Proces może trwać od sześciu do dziesięciu sesji, aby osiągnąć wyniki.

Wybór lekarza do laserowego usuwania włosów

Laserowe usuwanie włosów jest zaawansowaną procedurą kosmetyczną i wymaga wysoko wykwalifikowanego pracownika medycznego, aby wykonać go prawidłowo. W większości przypadków, trzeba będzie przejść kilka zabiegów, zanim zobaczysz zauważalną różnicę w swoich włosów ciała. Najlepszym sposobem na wybór lekarza jest rozmowa z kilkoma kandydatami i poznanie ich umiejętności. Wybór lekarza, który specjalizuje się w depilacji laserowej jest idealny, ponieważ jest on ekspertem w tej dziedzinie. Chirurg plastyczny z certyfikatem może wykonać laserowe usuwanie włosów i przejdzie przez historię medyczną i omówi ryzyko i korzyści procedury.

Przed wykonaniem depilacji laserowej należy wybrać lekarza, który jest doświadczony, odpowiednio wykwalifikowany i ubezpieczony. Twoja skóra będzie prawdopodobnie czerwona i opuchnięta po zabiegu, ale jest to normalne i możesz wrócić do swoich normalnych codziennych czynności w ciągu dnia lub dwóch. Wyniki różnią się w zależności od koloru i grubości włosów, ale większość ludzi doświadcza redukcji wzrostu włosów o 10 do 25% po pierwszym zabiegu.

Zanim wybierzesz lekarza do depilacji laserowej, powinieneś rozważyć swój styl życia. Należy wybrać lekarza, który specjalizuje się w depilacji laserowej i używa sprzętu zatwierdzonego przez FDA. FDA prowadzi bazę danych lekarzy, którzy oferują ten zabieg. Dodatkowo, laserowe usuwanie włosów może być niebezpieczne w rękach kogoś, kto nie ma odpowiedniego szkolenia i doświadczenia. Niedoświadczeni praktycy mogą spowodować oparzenia, trwałe zmiany w pigmentacji skóry, a nawet blizny. Jednak dzięki odpowiednim wskazówkom możesz uniknąć wszelkich potencjalnie szkodliwych działań i uzyskać najlepszy możliwy rezultat.

Jeśli nie masz pewności co do najlepszego lekarza do depilacji laserowej, umów się na wizytę z dermatologiem, który ma doświadczenie w tej dziedzinie. Dobry lekarz powinien być w stanie wyjaśnić Ci różne rodzaje laserów, które są dostępne i jak są one używane. Należy również szukać lekarzy, którzy są członkami Amerykańskiej Akademii Dermatologii.

Po wstępnej konsultacji wybierz lekarza, który może zaoferować wizyty kontrolne. Wizyta kontrolna jest niezbędna, aby lekarz mógł monitorować postępy Twojej skóry i w razie potrzeby wprowadzić odpowiednie zmiany. Należy również wybrać lekarza, do którego można się zwrócić w nagłych przypadkach.

Podobne tematy