Czy używać depilatora na sucho czy na mokro? Jaka jest różnica?

Depilatory są przeznaczone do skóry suchej lub mokrej. Depilator na mokro jest skuteczniejszy niż na sucho, ponieważ mokre włoski przylegają do skóry. Po zakończeniu depilacji należy spłukać depilator, aby usunąć włoski. Po zabiegu należy również zastosować krem nawilżający lub krem z aloesem. Okłady chłodzące mogą również pomóc złagodzić dyskomfort skóry. Ważne jest, aby dać skórze wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do depilatora.

Depilatory bezprzewodowe i przewodowe

Porównując depilatory bezprzewodowe i przewodowe, należy rozważyć zalety i wady każdego z nich. Jedną z największych zalet depilatorów bezprzewodowych jest ich poręczność, ponieważ wiele modeli posiada akumulatory. Wadą depilatorów bezprzewodowych jest to, że mogą się rozładować w środku sesji.

Depilatory bezprzewodowe są także łatwiejsze w przenoszeniu i użytkowaniu. Są wygodne w podróży i można ich używać w trudno dostępnych miejscach. Są też wygodniejsze w użyciu i można ich używać nawet pod prysznicem, podczas gdy depilatory przewodowe muszą być trzymane z dala od wody.

Depilatory bezprzewodowe to najbardziej przystępna opcja, natomiast te z przewodem są droższe. Philips Satinelle Essential to dobry przykład taniego, ale niezawodnego depilatora. Nie jest on jednak wodoodporny i najlepiej używać go na suchej skórze. Jeśli używasz go pod prysznicem, upewnij się, że nie jest mokry, ponieważ w przeciwnym razie może spowodować wysypkę.

Koszt depilatora bezprzewodowego może wynosić mniej niż PS40. Jednak wydanie nieco więcej pozwoli Ci na zdobycie przydatnych przystawek. Jedną z najczęściej spotykanych jest wbudowana lampka, dzięki której lepiej widzisz swoją skórę. Depilator przewodowy będzie miał również zdejmowane głowice. Ułatwiają one czyszczenie depilatora.

Najdroższym depilatorem jest Braun Silk-Epil 9. Wyposażony jest w technologię pięć w jednym. Nie tylko usuwa włoski, ale również je masuje. Dodatkowo można go używać jako trymera i golarki elektrycznej. Ten model jest droższy od bezprzewodowego, ale to świetny wybór jeśli chodzi o wielofunkcyjny depilator.

Depilatory Panasonic są również droższe niż PS60, ale oferują lepsze rezultaty. Można je stosować zarówno do suchej, jak i mokrej skóry i są bardziej ergonomiczne niż modele przewodowe. Panasonic ma w swojej ofercie depilator zasilany bateryjnie z dodatkową głowicą. Jedną z jego wad jest to, że nie można go używać podczas ładowania.

Większość głównych marek depilatorów ma w swojej ofercie depilatory na mokro i na sucho. Depilatory na mokro są zwykle mniej niechlujne i mniej bolesne. Depilatory zasilane bateriami mają tendencję do wyczerpywania się z czasem. Niemniej jednak, jeśli chcesz wydepilować większe obszary ciała, najlepszym wyborem może być depilator zasilany bateriami.

Skuteczność

Depilatory suche i mokre to najlepszy wybór dla kobiet, które chcą zachować gładkie, pozbawione włosków ciało. Dobra wiadomość jest taka, że oba depilatory są skuteczne, ale różne rodzaje są lepsze z różnych powodów. Depilatory na sucho są mniej bolesne i wymagają mniej czasu na użycie. Depilatory mokre mogą powodować przedwczesny wzrost włosków, dlatego należy ich używać z ostrożnością.

Depilacja na mokro powoduje powstawanie słabszych włosków, które mogą się łatwo łamać. Należy pamiętać, że celem depilacji jest wyrwanie włosków z korzeniami. Mokre włosy są podatne na złamania, co może prowadzić do powstania zarostu następnego dnia. Z kolei depilacja na sucho daje skuteczniejsze rezultaty, ponieważ włoski nie łamią się tak łatwo.

Depilatorów na sucho można używać pod prysznicem lub w podróży. Są bezprzewodowe i można je wszędzie ze sobą nosić. Należy jednak pamiętać, że ich używanie trwa dłużej i są droższe od wersji przewodowych. Ponadto zużywają znaczną ilość wody, co może zwiększyć rachunek za wodę i negatywnie wpłynąć na środowisko. Depilatory na mokro wymagają również dłuższego czasu spędzonego pod prysznicem, co może być niewygodne.

Suche depilatory są łatwiejsze do czyszczenia, a niektóre mają wiele prędkości. Możesz wybrać prędkość, która najlepiej pasuje do Twojej skóry. Jeśli masz gęste lub grube włosy, wybierz dużą prędkość. Te z funkcją światła są łatwiejsze do czyszczenia i pomagają zobaczyć włosy na skórze podczas procesu.

Przed rozpoczęciem sesji depilacji upewnij się, że oczyściłaś skórę. Ciepły prysznic otworzy pory, dzięki czemu włoski będą łatwiejsze do oderwania. Po użyciu mokrego depilatora osusz skórę czystym ręcznikiem. Gdy skóra będzie sucha, depilator będzie skuteczniej usuwał włoski.

Trwałość

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając depilator na sucho lub na mokro, jest jego trwałość. Choć na rynku można znaleźć tańsze modele, to za wyższą cenę można też znaleźć te wysokiej jakości. Dobrym sposobem na upewnienie się, że zakup jest trwały, jest przeczytanie opinii użytkowników. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz odpowiedni typ depilatora do swoich potrzeb.

Depilatory suche są bardziej trwałe niż ich mokre odpowiedniki. Modele ze stali nierdzewnej nie ulegają korozji, natomiast te zasilane bateriami mogą ulec zamoczeniu lub przemarznięciu. Należy jednak pamiętać, że w połowie sesji może zabraknąć w nich baterii. Dobrym wyborem jest więc wybór modelu bezprzewodowego z akumulatorem.

Czyszczenie

Niezależnie od tego, czy używasz depilatora na mokro, czy na sucho, ważne jest, aby regularnie czyścić urządzenie, aby utrzymać jego prawidłowe działanie. Na szczęście depilatory są łatwe w czyszczeniu. Po każdym użyciu należy dokładnie wyczyścić depilator, aby uniknąć gromadzenia się brudu, bakterii i potu. Suche depilatory są również łatwiejsze do czyszczenia niż mokre, ale niezależnie od tego, który z nich posiadasz, czyszczenie go powinno być regularną częścią Twojej rutyny. Aby wyczyścić głowicę, wystarczy zdjąć urządzenie z korpusu i odłączyć je od prądu.

Gdy depilator jest już całkowicie suchy, należy dokładnie opłukać i wysuszyć jego części. Umieść je na czystym ręczniku i pozwól im wyschnąć na powietrzu. Jeśli masz pęsetę, najlepiej pozwolić jej całkowicie wyschnąć na powietrzu przed ponownym użyciem. W razie potrzeby przed czyszczeniem depilatora można zastosować krem znieczulający lub spray LMX5.

Do głowicy większości depilatorów dołączona jest mini szczoteczka do czyszczenia, ale jeśli jej nie masz, możesz użyć starej szczoteczki do zębów. Pamiętaj, aby po czyszczeniu zwinąć głowicę depilatora, aby upewnić się, że pęseta jest czysta. Możesz też opłukać mokry lub suchy depilator pod wodą i osuszyć go czystym ręcznikiem.

Wyczyść swój mokry lub suchy depilator, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu. Najpierw wyłącz urządzenie. Jeśli urządzenie nie jest odłączone od prądu, możesz użyć sprężonego powietrza lub suszarki do włosów, aby usunąć zatrzymane włoski. Po tym możesz zastosować alkohol do wcierania, aby zabić bakterie na głowicy. Można również potrząsnąć głowicą i nasadką depilatora, aby usunąć wodę. Przed ponownym użyciem należy pozwolić mu całkowicie wyschnąć, ale proces ten może trwać dzień lub dłużej.

Czyszczenie depilatora na sucho lub na mokro jest bardzo proste. Po pierwsze, wyłącz urządzenie i odłącz je od prądu. Następnie wyjmij nasadki z urządzenia. Następnie umyj urządzenie wodą z mydłem lub alkoholem. Upewnij się, że przed czyszczeniem usuniesz wszelkie waciki. Unikaj używania wacików, ponieważ mogą one zaplątać się w pęsetę.

Podobne tematy