Czy zabieg drugiego podbródka wymaga znieczulenia?

Zanim zdecydujesz się na zabieg drugiego podbródka, ważne jest, abyś poddał się dokładnemu badaniu fizycznemu. Należy również unikać alkoholu i tytoniu. Należy również narysować kontur twarzy markerem, aby pomóc lekarzowi w podjęciu decyzji, jak najlepiej zająć się problemem. Należy również omówić z lekarzem ryzyko związane z tym rodzajem chirurgii kosmetycznej i wypełnić formularz zgody.

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym bez znieczulenia

Podczas liposukcji cienka metalowa rurka zwana kaniulą jest wprowadzana przez niewielkie nacięcia na podbródku, szyi i innych obszarach ciała. Po odessaniu tłuszczu chirurg zamyka nacięcia małym szwem i nakłada przytulny opatrunek, aby ułatwić gojenie. Liposukcja trwa zazwyczaj około 30 minut lub godzinę, w zależności od tego, jak dużo tłuszczu trzeba usunąć. Pacjenci powinni spodziewać się umiarkowanego bólu, podobnego do tego, który towarzyszy zastrzykowi Novocain.

Zabieg może być wykonany w gabinecie lekarskim lub w centrum chirurgicznym. Najlepiej wybrać ośrodek chirurgiczny, który jest akredytowany i ma dobrą reputację w zakresie bezpiecznych procedur. Większość pacjentów po liposukcji wraca do domu tego samego dnia co zabieg. Jeśli to konieczne, powinni zorganizować kogoś, kto odwiezie ich do domu. Pacjenci mogą również zostać na noc w szpitalu. Otrzymają opiekę pooperacyjną i zdjęcia swoich wyników.

Podczas liposukcji lekarz zwykle stosuje znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć ból. Po zabiegu pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje opracowane dla jego unikalnej sytuacji. Instrukcje te mogą obejmować rzucenie palenia. Dym papierosowy zakłóca proces gojenia i zmniejsza krążenie krwi. Pacjenci mogą być również poproszeni o zaprzestanie przyjmowania jakichkolwiek leków rozrzedzających krew.

Liposukcja jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym. Około jedna trzecia wszystkich zabiegów liposukcji jest wykonywana przez dermatologów. Oprócz tego, że dermatolodzy są pionierami w tej dziedzinie, są też pionierami kilku postępów w liposukcji, w tym znieczulenia miejscowego.

Podniesienie szyi jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym i miejscowym

Operacja podniesienia szyi jest powszechnym zabiegiem kosmetycznym, który może poprawić wygląd szyi. U większości pacjentów zabieg wykonywany jest w połączeniu znieczulenia ogólnego i miejscowego. Takie połączenie zmniejsza ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym. Technika ta jest również korzystna dla pacjentów, którzy nie są w stanie tolerować znieczulenia ogólnego.

Znieczulenie ogólne jest podawane przez anestezjologa z certyfikatem. Lekarz wstrzykuje do żyły leki, które pomagają w uśpieniu pacjenta. Pacjent może również otrzymać środki uspokajające, które pomogą mu się zrelaksować. Zabieg trwa zazwyczaj kilka godzin. Po wygaśnięciu znieczulenia chirurg wykona drobne nacięcia pod brodą, za uchem i za uchem. Chirurg następnie napina mięśnie szyi i usuwa dodatkową skórę. Po zabiegu obszar ten zostanie pokryty opatrunkiem uciskowym, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

Pacjenci poddający się liftingowi szyi powinni być świadomi ryzyka i korzyści wynikających z zabiegu. Zabieg może powodować zasinienie i obrzęk. W większości przypadków chirurg wykona zabieg w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta jest bezpieczna i może poprawić wygląd szyi. Pacjenci powinni omówić plusy i minusy ze swoim lekarzem przed zaplanowaniem zabiegu.

Jeśli jesteś w dobrym stanie zdrowia i chcesz uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd, lifting szyi jest opcją dla Ciebie. W zależności od powodów, lifting szyi może nadać Ci bardziej zdefiniowaną linię szczęki. Pacjenci, którzy przeszli znaczną utratę wagi i nadmiar skóry na szyi mogą również poddać się liftingowi szyi.

KYBELLA(r) to niechirurgiczny zabieg

Kybella(r) to zastrzyk, który niszczy komórki tłuszczowe pod brodą. Komórki tłuszczowe są niszczone i nie odrastają. Procedura ta może być również stosowana w celu wyeliminowania obwisłej szyi. Procedura ta może być bardzo skuteczna i daje pacjentom młody wygląd, którego pragnęli.

Po zabiegu pacjenci są w stanie wrócić do normalnych czynności. Mogą wystąpić pewne siniaki i tkliwość, ale szybko ustępują. Grubość tkanki tłuszczowej zacznie się zmniejszać w ciągu czterech tygodni. Maksymalna utrata tłuszczu jest zwykle osiągana w czwartym do ósmego tygodnia.

Kybella działa poprzez wstrzyknięcie roztworu kwasu deoksycholowego do tłuszczu pod brodą. Kwas ten jest naturalnie produkowany w organizmie i jest odpowiedzialny za rozkład tłuszczu pochodzącego z diety. Zastrzyk ten pomaga poprawić kontur szyi i podbródka. Tradycyjne metody leczenia nadmiaru tłuszczu pod brodą i szyją wymagają zabiegu chirurgicznego, takiego jak liposukcja. Jednak nie wszyscy pacjenci są kandydatami do Kybella(r) i nadal mogą wymagać zabiegu chirurgicznego.

Kybella(r) to zatwierdzony przez FDA zastrzyk, który celuje w tłuszcz pod brodą i szyją. Zastrzyki są prawie niepozorne dla osób postronnych, co sprawia, że procedura jest wysoce pożądana przez pacjentów, którzy chcą uzyskać gładszy wygląd.

Kybella zawiera naturalną cząsteczkę zwaną kwasem deoksycholowym, która rozbija niechciane komórki tłuszczowe. Zabieg trwa mniej niż 20 minut, a pacjent jest w stanie natychmiast wrócić do pracy. Ponieważ zabieg nie wymaga operacji, jest to bezpieczna opcja dla osób z licznymi podbródkami.

Wstrzyknięcie Kybella jest niechirurgicznym sposobem leczenia podwójnego podbródka. Działa poprzez wstrzykiwanie kwasu deoksycholowego do komórek tłuszczowych pod brodą. Jest to bezpieczna, przewidywalna i skuteczna procedura, a FDA zatwierdziła Kybellę do stosowania w okolicy podbródka. Chociaż Kybella nie może całkowicie zastąpić liftingu szyi, może zmniejszyć kieszenie tłuszczowe pod brodą i poprawić pewność siebie.

Koszt liposukcji podbródka

Zabieg wymaga wykonania małego nacięcia na podbródku. Przez nacięcie wprowadzana jest kaniula, a nadmiar tłuszczu odsysany jest za pomocą ssania. Zabieg pozostawia bardziej zdefiniowaną linię szczęki i gładszy profil. Zabieg ten jest czasami łączony z liftingiem szyi w celu skorygowania zwisającej skóry i napięcia mięśni.

Ważne jest, aby znaleźć chirurga plastycznego, który oferuje ten typ procedury. Ten typ zabiegu wymaga miejscowej lub dożylnej sedacji. Pielęgniarka może podać znieczulenie miejscowe i pobierze niższą opłatę niż anestezjolog. Jednak niektórzy chirurdzy wolą, aby ich pacjenci byli uśpieni podczas zabiegu.

Chirurg omówi z Państwem koszty podczas konsultacji. Proces trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w celu odrętwienia okolicy, lekarz wprowadza kaniulę w celu rozbicia warstwy tłuszczu odpowiedzialnej za podwójny podbródek. Następnie chirurg zamyka małe nacięcia jednym lub dwoma szwami.

Koszt zabiegu liposukcji drugiego podbródka będzie się różnił w zależności od lokalizacji i rodzaju wykonywanej procedury. Typowy zabieg będzie kosztował około 2500 do 4000 dolarów, ale dokładny koszt zabiegu liposukcji drugiego podbródka będzie zależał od okoliczności i indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli jesteś w obszarze Los Angeles, najlepiej jest znaleźć chirurga plastycznego, który specjalizuje się w liposukcji podwójnego podbródka. Będą oni mogli przedstawić Ci szczegółowy zakres cenowy oparty na Twoich indywidualnych potrzebach.

Po zabiegu możesz potrzebować kilku dni odpoczynku, aby dojść do siebie. Chirurg może przepisać leki przeciwbólowe lub ubranie uciskowe na podbródek, aby zminimalizować obrzęk i utrzymać obszar napięty podczas gojenia. Przez kilka dni należy również unikać wszelkiej energicznej aktywności. Normalnym zjawiskiem jest jednak odczuwanie pewnego obrzęku, a ból jest łagodny. Niektórzy pacjenci decydują się na przyjmowanie leków przeciwbólowych przez pierwszy dzień po zabiegu.

Czas rekonwalescencji po liposukcji podbródka

Okres rekonwalescencji po liposukcji podbródka wynosi zazwyczaj od dwóch do trzech dni. Niektórzy pacjenci odczuwają minimalny dyskomfort i mogą nawet wrócić do pracy w dniu zabiegu. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego i użycia kaniul do usunięcia nadmiaru tłuszczu i płynu z okolicy podbródka. Zabieg obejmuje również napinanie skóry.

Regeneracja po liposukcji podbródka będzie inna dla każdego pacjenta. U niektórych osób wystąpią zasinienia i obrzęki w pobliżu miejsca nacięcia i obszaru zabiegowego. Siniaki mogą sprawić, że podbródek będzie wydawał się większy, ale szybko ustępują. Po zabiegu konieczne może być wykonanie drenażu miejsca nacięcia.

Po liposukcji podbródka pacjenci zauważą poprawę wyglądu twarzy. Gdy obrzęk ustąpi, pacjenci będą mogli zobaczyć ostateczne rezultaty. Zabieg może wyeliminować podwójny podbródek, a także nadmiar skóry szyi. Nowo napięta skóra sprawi również, że pacjent będzie wyglądał młodziej. Efekt ten może utrzymać się przez siedem do 10 lat.

Czas rekonwalescencji po zabiegu lipo podbródka wynosi kilka tygodni. Miejsca nacięć zostaną przykryte bandażami i opaską na głowę, aby zminimalizować obrzęk i siniaki. Niektórzy pacjenci będą musieli również nosić pasek na podbródek przez tydzień po zabiegu. Jednakże czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od osobistych preferencji pacjenta.

Zdrowa dieta jest ważna podczas procesu rekonwalescencji, ponieważ pomoże organizmowi wchłonąć składniki odżywcze niezbędne do gojenia. W okresie rekonwalescencji należy unikać forsownych aktywności. Jednak po zabiegu można wykonywać energiczne spacery, aby wspomóc przepływ krwi.

Podobne tematy