Jak usunąć drugi podbródek

Istnieje wiele sposobów na usunięcie podwójnego podbródka. Niektóre opcje są niechirurgiczne, a niektóre obejmują ćwiczenia i zmiany stylu życia. Inne metody obejmują leczenie laserowe lub liposukcję. W zależności od okoliczności, możesz skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o swoich opcjach.

Opcje niechirurgiczne

Istnieje szereg niechirurgicznych opcji dostępnych w leczeniu drugiego podbródka. Należą do nich Kybella i CoolSculpting. Metody niechirurgiczne nie powodują przestojów, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku sesji, aby zobaczyć ostateczne wyniki. Procedury te nie wyeliminują całkowicie drugiego podbródka, ale mogą pomóc zmniejszyć jego wygląd.

Innym niechirurgicznym zabiegiem na drugi podbródek jest lifting szyi. Podniesienie szyi napina mięśnie wokół szyi i usuwa nadmiar tłuszczu i skóry. Procedura ta jest zwykle połączona z liposukcją, aby jeszcze bardziej rozwiązać problem. Procedura ta ma wysoki wskaźnik sukcesu, ale wymaga dwóch do trzech tygodni czasu na regenerację.

Kybella, lek wstrzykiwany na receptę, to kolejna opcja. Zabieg ten obejmuje aplikator, który ma kształt ludzkiej twarzy. Kybella zawiera kwas deoksycholowy, który pomaga organizmowi wchłaniać tłuszcz. Procedura trwa około godziny, aby zakończyć. Po zabiegu komórki tłuszczowe nie odrastają.

Zabiegi iniekcyjne mogą być skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu drugiego podbródka. Zabieg Belkyra polega na wstrzyknięciu syntetycznej substancji, która rozpuszcza komórki tłuszczowe pod brodą. Lekarz narysuje następnie siatkę na obszarze, gdzie tłuszcz jest najbardziej skoncentrowany. Po tym lekarz wstrzyknie kwas w wyznaczone miejsca. Zabieg ten jest często powtarzany od trzech do sześciu razy, w zależności od nasilenia dolegliwości.

Kybella to kolejna metoda, która ma wysoki wskaźnik sukcesu. Jest to substancja rozpuszczająca tłuszcz, kwas deoksycholowy, która może być stosowana w leczeniu drugiego podbródka. Po kilku zabiegach, pacjent pozostanie z minimalnym obrzękiem i bez widocznych blizn. Czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki i zaleca się wykonanie kilku zabiegów, aby zobaczyć pożądane rezultaty.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz zmniejszyć podwójny podbródek i pozbyć się luźnej skóry, spróbuj codziennie wykonywać ćwiczenia na twarz. Będą one nie tylko tonować twarz, ale także pomogą Ci stracić nadmiar tłuszczu na twarzy. Jednak te ćwiczenia są skuteczne tylko wtedy, gdy przestrzegasz odpowiedniej diety. Nie zobaczysz wyników, jeśli binge jeść. Również żucie gumy nie pomoże Ci pozbyć się podwójnego podbródka, ponieważ może prowadzić do wzdęć i bólu brzucha.

Ćwiczenia na podwójny podbródek mogą być wykonywane w zaciszu domowym i pomogą tonować mięśnie pod brodą. Przed rozpoczęciem tych ćwiczeń musisz rozgrzać mięśnie. Ćwiczenia wykonuj powoli i okrężnymi ruchami, poruszając szyją i podbródkiem. Powtórz te ćwiczenia po drugiej stronie podbródka.

Innym ćwiczeniem zmniejszającym wygląd podwójnego podbródka jest rolowanie szyi. Ćwiczenie to polega na przetaczaniu szyi z boku na bok, przytrzymując przez pięć sekund z każdej strony. Powtarzaj ćwiczenie tak często, jak chcesz. Możesz również użyć gumowych piłek do tonowania podbródka i pleców. To ćwiczenie pomoże Ci pozbyć się dodatkowego tłuszczu na szyi.

Jeśli masz skłonność do zatrzymywania płynów wokół podbródka, możesz poszukać specjalisty. Masoterapeuta będzie mógł pomóc Ci odblokować płyn i poprawić Twoją postawę. Dobry masażysta będzie mógł również udzielić Ci wskazówek, jak się zrelaksować i zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka.

Podwójny podbródek może być wynikiem genetyki lub przyrostu wagi. Choć nie ma zabiegów chirurgicznych, które pozwoliłyby usunąć podwójny podbródek, możesz wyszczuplić ten obszar, stosując odpowiednią fryzurę, wykonując ćwiczenia na podbródek i zachowując dobrą postawę. Metody te są nie tylko skuteczne, ale i zdrowe.

Kilka ćwiczeń można wykonywać w pozycji stojącej lub podczas siedzenia. Po pierwsze, należy unieść głowę do góry i sięgnąć w kierunku sufitu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy językiem naciskać na dach ust. Następnie należy zbliżyć brodę do klatki piersiowej. Powinieneś poczuć skurcz w szyi i brodzie, który powinien trwać około pięciu sekund. Powtórz te ćwiczenia piętnaście do dwudziestu razy.

Zabieg laserowy

Jeśli masz dość wyglądu swojego drugiego podbródka, istnieje kilka możliwości. Zabieg laserowy, czasem nazywany chirurgią laserową, wykorzystuje kierowany laser do stopienia tkanek tłuszczowych. Procedura wymaga jedynie znieczulenia miejscowego i może być zakończona w ciągu jednej godziny. Jest to skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru tłuszczu z okolic podbródka. Inną opcją jest liposukcja, zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar tłuszczu pod brodą. Jednak ta procedura wiąże się z ryzykiem i dłuższym okresem rekonwalescencji.

Ta zatwierdzona przez FDA procedura działa poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych w podskórnej warstwie skóry. Komórki tłuszczowe są następnie wypłukiwane przez układ limfatyczny. Po zabiegu podbródek wygląda znacznie lepiej. Wyniki są trwałe i nie zanikają z czasem. Jednak będziesz musiał utrzymać zdrową wagę ciała, dietę i reżim ćwiczeń, aby utrzymać swoje wyniki. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem usunięcia drugiego podbródka, najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym chirurgiem kosmetycznym.

Zabieg laserowy może zredukować nadmiar tłuszczu pod brodą i w okolicy szyi. Laser celuje w komórki tłuszczowe, które są naturalnie obecne w podbródku. Po zakończeniu leczenia, pozostałe komórki tłuszczowe naturalnie wypadną. Po około sześciu tygodniach podbródek będzie wydawał się bardziej kształtny, a jego profil będzie bardziej zdefiniowany. Najczęstszym efektem ubocznym zabiegu laserowego jest łagodne kłucie.

Pacjenci, którzy mają dobrą jakość skóry i nadmiar tłuszczu pod brodą mogą kwalifikować się do tej procedury. Alternatywnie, osoby z luźną skórą lub nadmiarem skóry na szyi mogą skorzystać z SculpSure (r). Wybór odpowiedniego dla Ciebie zabiegu zależy od okoliczności, a dr Sherman pomoże Ci określić, która opcja jest najlepsza dla Twoich konkretnych potrzeb.

Oprócz zabiegów laserowych inne niechirurgiczne metody usuwania tłuszczu obejmują CoolSculpting, który wykorzystuje światło laserowe do zamrażania komórek tłuszczowych. Wyniki zabiegu CoolSculpting są widoczne już po kilku sesjach, a okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka tygodni. Inny małoinwazyjny zabieg, mezoterapia, wykorzystuje zastrzyki do rozpuszczania komórek tłuszczowych. Procedura ta może również napiąć skórę pod brodą.

Liposukcja

Liposukcja drugiego podbródka wykonywana jest w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu pod linią żuchwy. Przeznaczona jest dla osób z wystającym podbródkiem, który trudno jest zredukować poprzez odchudzanie. Zabieg liposukcji wykonywany jest zazwyczaj przy użyciu kaniuli o tępym zakończeniu. Nowoczesne techniki liposukcji tumescencyjnej są łagodniejsze dla pacjenta i powodują mniej siniaków. Zabieg pomaga również poprawić kontur podbródka poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu i naprężenie tkanek.

Zabieg trwa zazwyczaj nie dłużej niż godzinę i może być wykonany w prywatnym centrum chirurgicznym lub gabinecie lekarskim. Pacjent otrzymuje zazwyczaj znieczulenie miejscowe, które jest tańsze i niesie ze sobą mniejsze ryzyko niż znieczulenie ogólne. Chirurg może również podawać leki uspokajające, aby zapewnić pacjentowi komfort podczas zabiegu. Chirurg wykona małe nacięcia pod brodą i wprowadzi kaniulę w celu rozbicia warstwy tłuszczu pod skórą.

Inną opcją dla liposukcji jest zastosowanie syntetycznego leku znanego jako Kybella. Produkt ten jest wykonany z substancji rozpuszczającej tłuszcz, zwanej kwasem deoksycholowym. Do osiągnięcia optymalnych wyników wymagane jest wykonanie kilku zabiegów. Pacjenci, którzy są zadowoleni z początkowych wyników, mogą chcieć rozważyć serię zabiegów Kybella, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Osoby z drugim podbródkiem mogą uznać liposukcję za pomocną w redukcji podwójnego podbródka. Liposukcja pomaga wygładzić podwójny podbródek poprzez usunięcie tłuszczu pod skórą. Zabieg ten może wykonać chirurg plastyczny z certyfikatem, taki jak dr Young Cho.

Inną metodą liposukcji jest tumescent lipo, która wykorzystuje rozcieńczony roztwór lidokainy w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. Podczas tego zabiegu specjalna kaniula jest wprowadzana do skóry ruchem wachlarzowym, co powoduje emulgowanie komórek tłuszczowych i stymulację wzrostu kolagenu. Zabieg może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do normalnej aktywności po zabiegu.

Liposukcja może być również stosowana do usuwania nadmiaru tłuszczu z szyi. Wielu pacjentów z podwójnym podbródkiem ma również złogi tłuszczu na szyi. Procedura ta będzie skierowana na te komórki i usunie je z szyi, dając pacjentowi bardziej młody wygląd.

Podobne tematy