Jak wykonać depilację twarzy? Czy jest to bezpieczne?

Depilacja twarzy jest popularnym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów na twarzy. Istnieje kilka sposobów na jej wykonanie, w tym pęseta, woskowanie i depilacja. Przed przystąpieniem do depilacji twarzy należy dokładnie umyć twarz. Użyj łagodnego środka oczyszczającego i osusz twarz. Powinnaś również unikać nakładania makijażu na twarz przez 24 godziny. Wiele produktów do makijażu zawiera składniki, które mogą podrażniać skórę. Poczekaj z nałożeniem makijażu, jeśli Twoja skóra staje się czerwona lub podrażniona.

Epilacja

Istnieje wiele sposobów na usuwanie włosów na twarzy – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu dajgotowke.pl. Jedną z opcji jest użycie elektrycznego urządzenia depilującego. Urządzenie to jest podobne do pęsety, ale wyciąga włosy z korzeniami. Jest to świetna alternatywa dla golenia i może zapewnić Ci do czterech tygodni skóry bez włosów. Najlepszą rzeczą w używaniu depilatora jest to, że może on usuwać wiele włosków jednocześnie. Ponadto, ponieważ włoski są usuwane od nasady, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że szybko odrosną. Dzięki temu włoski są delikatniejsze i bardziej miękkie.

Pęsetowanie

Pęsetowanie, znane również jako wyrywanie, jest powszechnym sposobem usuwania włosków z ciała. Metoda ta jest bezbolesna i szybka, a wszystko, co musisz zrobić, to posiadać parę pęset. Polega ona na zlokalizowaniu włosa, który chcemy usunąć i wyrwaniu go. Jednakże, może to być bolesne, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo. SugaringLA stworzyła przewodnik, dzięki któremu będziesz mogła wyrwać odpowiednie włosy z właściwego miejsca.

Pęsetowanie nie jest szczególnie skuteczną metodą i nie jest zalecane dla osób z hirsutyzmem lub rozległym wzrostem włosów. Nie zaleca się jej również w przypadku bardzo wrażliwej skóry. Nie zaleca się również stosowania jej na dużej powierzchni, ponieważ może powodować wrastanie włosków. Pęset nie należy również stosować na znamiona, pryszcze lub włoski w nosie.

W przypadku pęsety do depilacji twarzy ważne jest, aby używać pęsety z ostrą końcówką. Należy ostrożnie uchwycić włos, aby nie przebić skóry. Delikatnie należy wyciągnąć włos od nasady, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko powstania wrastającego włosa. Po wykonaniu pęsety dobrze jest nałożyć na to miejsce żel aloesowy. Żel ten można przechowywać w lodówce, aby zminimalizować ból i swędzenie.

Podczas usuwania włosów z twarzy należy pamiętać, że aby uzyskać zadowalający efekt, włosy muszą mieć co najmniej pół cala długości. Jeśli przesadzisz z wyrywaniem włosków, będą one odrastać i uniemożliwią kształtowanie brwi. Ważne jest, aby używać czystej pęsety i upewnić się, że są one sterylizowane po każdym użyciu, aby uniknąć ryzyka infekcji i wrastających włosów.

Pęseta jest niedrogą, szybką metodą, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Przy prawidłowym wykonaniu rezultaty utrzymują się przez kilka tygodni. Pęseta nie jest jednak trwałym rozwiązaniem, ponieważ cykl wzrostu włosów nie jest zsynchronizowany. Ważne jest, aby poznać swój próg bólu przed podjęciem próby wyrywania włosów z twarzy.

Woskowanie

Istnieje kilka sposobów na bezpieczne pozbycie się owłosienia z twarzy, ale przed rozpoczęciem tego procesu należy najpierw skonsultować się z profesjonalistą. Na przykład należy unikać woskowania, jeśli masz skórę trądzikową lub stosujesz produkty do pielęgnacji skóry zawierające retinol. Przed zabiegiem należy również zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Stosowanie urządzeń do usuwania włosów na twarzy może być skuteczne, ale nie jest tak bezpieczne jak golenie. Z kolei woskowanie to bolesna metoda, która usuwa włosy od nasady. Powinieneś unikać woskowania, jeśli jesteś na niektórych lekach, ponieważ gorący wosk może spowodować oparzenia skóry. Ponadto należy pamiętać o dokładnym umyciu twarzy przed woskowaniem. Po nałożeniu wosku należy odczekać co najmniej dwie do trzech minut.

Depilacja woskiem to bolesny proces, który może powodować zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli po nałożeniu wosku skóra stanie się podrażniona lub opuchnięta, należy natychmiast przerwać proces i skonsultować się z dermatologiem. Jeśli proces depilacji woskiem jest bolesny, rozważ użycie kostek lodu, aby zmniejszyć obrzęk i dyskomfort.

Chociaż depilacja woskiem jest zabiegiem bezpiecznym, nie jest przeznaczona dla wszystkich. Osoby stosujące retinoidy powinny go unikać, ponieważ przyspiesza on obrót komórek skóry. Inne zagrożenia to podrażnienia, infekcje i blizny. Ponadto niektóre punkty depilacji woskiem nie dbają o higienę wosku. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać zaufaną placówkę lub skorzystać z salonu polecanego przez dermatologa. Ponadto proces ten może powodować hiperpigmentację.

Podobne tematy