Czy CoolSculpting na drugi podbródek jest bezpieczny?

Zazwyczaj najlepszym sposobem leczenia nadmiaru tłuszczu w organizmie są ćwiczenia i dieta. Jednak złogi tłuszczu w okolicach podbródka i szyi mogą być uporczywe. W niektórych przypadkach lekarze mogą zalecić wstrzykiwany lek, taki jak Kybella, aby zmniejszyć komórki tłuszczowe – ten cytat jest zasługą redakcji portalu pieknimlodziibogaci.pl. Lek ten zawiera kwas deoksycholowy, kwas żółciowy, który pomaga w absorpcji tłuszczu.

Submentoplastyka

Chociaż może być nieco onieśmielające, aby rozważyć posiadanie drugiej operacji podbródka, procedura ta jest bezpieczna i skuteczna dla pacjentów ze zmarszczkami i nadmiarem złogów tłuszczu. Zabieg ma na celu ujędrnienie szyi i podbródka oraz nadanie im odpowiednich proporcji. W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu twarzy, zabieg ten nie jest tak inwazyjny, a pacjenci mogą szybko powrócić do swoich normalnych zajęć.

Submentoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który może trwać od jednej do dwóch godzin. Polega on na usunięciu zauważalnej ilości nadmiaru tłuszczu i skóry z podbródka i szyi. Zabieg napina również mięśnie i skórę, nadając temu obszarowi jędrniejszy i bardziej kształtny wygląd.

Coolsculpting

Chociaż Coolsculpting jest bezpieczny dla niemal każdego, istnieją pewne schorzenia, na które należy zwrócić uwagę przed poddaniem się zabiegowi. Do tych warunków należy retrogenia, czyli stan, w którym podbródek jest słaby i cofa się. Ten stan może stworzyć wygląd podwójnego podbródka. Jeśli masz ten stan, jest mało prawdopodobne, aby uzyskać optymalny wynik z Coolsculpting.

Zabieg zniszczy komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Organizm potrzebuje czasu, aby wypłukać i rozbić te martwe komórki tłuszczowe. W rezultacie, wyniki będą powoli poprawiać się w okresie około trzech miesięcy. Jednak niektórzy ludzie nadal widzą niewielkie ulepszenia nawet przez sześć miesięcy.

Liposukcja

Liposukcja drugiego podbródka może być wykonywana z minimalnym ryzykiem. Procedura jest bezpieczna, a wyniki są dość spójne. W przeciwieństwie do Kybella(tm), która wymaga kilku zabiegów, liposukcja na drugi podbródek zwykle daje szybsze, bardziej zauważalne rezultaty. Poza tym, procedura jest nieinwazyjna i może być wykonana w jednej sesji.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i sedacji. Zazwyczaj trwa on mniej niż godzinę. Powikłania chirurgiczne są rzadkie. Większość pacjentów wraca do zdrowia po zabiegu w ciągu trzech do czterech miesięcy. Pacjent będzie ściśle monitorowany przez cały okres rekonwalescencji. Liposukcja drugiego podbródka jest idealnym zabiegiem dla pacjentów w wieku powyżej 60 lat, którzy chcą poprawić swój wygląd.

Aby uzyskać dostęp do obszaru nacięcia, pod brodą wykonywane jest niewielkie nacięcie. Podczas zabiegu przez nacięcie wprowadzana jest kaniula, przez którą odsysany jest tłuszcz. W zależności od liczby kieszeni, które mają być usunięte, zabieg może trwać kilka godzin.

Coolsculpting a mezoterapia

W zabiegu CoolSculpting wykorzystuje się mini aplikator do wciągania skóry do aplikatora. Powoduje to pewne początkowe ochłodzenie, ale po 45 minutach skóra staje się zdrętwiała i aplikator jest usuwany. Pacjenci mogą spodziewać się minimalnego czasu przestoju, ale należy pamiętać, że procedura nie dotyczy nadmiaru skóry pod brodą. Jeśli rozważasz tę procedurę, możesz poprosić swojego lekarza o konsultację.

Zabieg CoolSculpting może być dobrym wyborem dla kogoś, kto chce mieć bardziej zdefiniowany i młodzieńczy drugi podbródek. Procedura wykorzystuje zamrażanie do rozbijania komórek tłuszczowych pod brodą. Aby rezultaty były widoczne, może upłynąć od jednego do trzech miesięcy. Mezoterapia, inna mało inwazyjna procedura, wykorzystuje zastrzyki do rozpuszczania komórek tłuszczowych i napinania skóry.

Kybella

Kybella na drugi podbródek jest zatwierdzonym przez FDA lekiem do wstrzykiwania. Procedura jest bezpieczna dla usuwania tłuszczu podmentalnego i jest zatwierdzona dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia. Zabieg nie jest zalecany dla pacjentów w wieku poniżej 18 lat lub którzy mają historię infekcji lub zwiotczałej skóry na podbródku. Procedura jest bezbolesna i zazwyczaj wymaga trzech lub czterech sesji. Istnieje jednak kilka środków ostrożności, o których powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się poddać tej procedurze.

Pacjenci powinni prowadzić zdrowy tryb życia i być blisko swojej idealnej wagi, aby być dobrym kandydatem. Powinny być również wolne od wszelkich alergii i chorób medycznych. Ponadto nie powinni mieć nadwagi lub poważnego depozytu tłuszczu pod brodą.

Dieta

Jednym z najczęstszych sposobów, aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka jest poprzez dietę, która jest wysoka w białko. Oprócz zwiększenia spożycia białka, należy również zwiększyć ilość spożywanych owoców i warzyw. Dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 również poprawi zdrowie Twojej skóry. Tłuszcze te znajdują się w takich pokarmach jak orzechy, ryby i awokado. Ponadto, spożywanie większej ilości białka i tłuszczów pomoże Ci schudnąć.

Podwójny podbródek może być spowodowany wieloma czynnikami, w tym przyrostem masy ciała. Oprócz genetyki, wysoka waga może spowodować zwiotczenie skóry i powstanie dodatkowej warstwy tłuszczu pod brodą i szyją. Ponadto, zła postawa osłabia mięśnie w okolicy szyi i może skutkować podwójnym podbródkiem. Wreszcie, zła dieta może prowadzić do nadmiaru tłuszczu w okolicy szyi i podbródka.

Wyniki Coolsculpting

Procedura nie jest rozwiązaniem natychmiastowym, a wyniki nie są trwałe. Potrzeba czasu, aby rozbić i wypłukać martwe komórki tłuszczowe pod skórą. Pełne rezultaty mogą pojawić się po dwóch do trzech miesiącach, a niektórzy pacjenci obserwują niewielkie zmiany jeszcze przez sześć miesięcy po zabiegu.

Przed i po CoolSculpting zdjęcia pacjentów są rzadkością w sieci. Wielu klientów nie chce publicznie pokazywać swoich twarzy. Te, które można znaleźć, pochodzą z Laboratorium Element Body z siedzibą w Dallas, gdzie zdjęcia przed i po są udostępniane tylko za ich zgodą. Warto też wiedzieć, że zabieg nie wymaga utraty znacznej ilości kilogramów. Co więcej, nie jest konieczne, aby poddać się drastycznym zmianom w diecie lub ćwiczeniach.

Liposukcja wyniki

Liposukcja drugiego podbródka to bezpieczny i skuteczny sposób na redukcję tłuszczu w okolicy podbródka. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej rurki pod skórę. Jest to zabieg niechirurgiczny, który daje naturalnie wyglądające rezultaty i minimalizuje siniaki. Zabieg poprawia również kontur okolicy podbródka i szyi poprzez zmniejszenie objętości i napięcie skóry.

Chociaż liposukcja na drugi podbródek jest uważana za bezpieczną procedurę, należy pamiętać, że wyniki nie są trwałe. Ponieważ niektóre komórki tłuszczowe są pozostawione, mogą odrastać, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Aby utrzymać wyniki, pacjenci muszą przestrzegać zdrowej diety, pić dużo wody i rozpocząć program ćwiczeń. Pacjenci mogą rozpocząć spacery i treningi o niskiej intensywności kilka tygodni po zabiegu.

Coolsculpting a mezoterapia wyniki

Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi Coolsculpting, zauważą ogólne zmniejszenie ilości tłuszczu na szyi o dziesięć procent po dwóch do czterech zabiegach. Po sześciu sesjach redukcja tłuszczu w okolicy szyi osiągnie nawet 25 procent. Pacjenci będą mieli również jędrniejszą skórę wokół podbródka.

Chociaż CoolSculpting jest świetną opcją dla drugiego podbródka, nie wszyscy ludzie są kandydatami do zabiegu. Ponadto, może to być drogie i czasochłonne. Zabieg mezoterapii wykorzystuje płynny roztwór, który zamraża komórki tłuszczowe. Następnie układ odpornościowy i limfatyczny organizmu w naturalny sposób eliminuje komórki tłuszczowe.

Kybella została zatwierdzona przez FDA w 2015 roku i działa podobnie jak CoolSculpting. Dostarcza syntetyczną wersję kwasu deoksycholowego do tkanki tłuszczowej pod brodą. Pomaga to rozbić komórki tłuszczowe i wyeliminować je z organizmu. Procedura jest również nieinwazyjna, a wyniki są widoczne w ciągu kilku miesięcy. Ostatecznie, pacjent może zdecydować, która procedura jest najlepsza dla jej lub jego potrzeb.

Kybella wyniki

Chociaż Kybella jest zatwierdzona przez Food and Drug Administration do leczenia submentalnej pełności, nadal istnieje pewne ryzyko związane z procedurą. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, istotne jest, aby wybrać wykwalifikowanego dostawcę usług medycznych i ujawnić wszystkie swoje aktualne warunki medyczne i leki. Skutki uboczne zabiegu Kybella mogą obejmować zasinienie, zaczerwienienie i napięcie skóry i mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po zabiegu.

Sama procedura trwa tylko 15 do 20 minut i powoduje minimalny dyskomfort. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zakładania szwów ani nacięć. Nie wiąże się również z przestojami, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Chociaż Kybella nie daje natychmiastowych rezultatów, należy spodziewać się widocznych wyników w ciągu kilku tygodni.

Podobne tematy