Epilacja laserowa Shr – opinie lekarzy

Jeśli chodzi o laserowe usuwanie włosów, istnieje wiele opcji dla ludzi do rozważenia. Jednak będziesz chciał rozważyć możliwe skutki uboczne epilacji laserowej shr przed wyborem jednego. Należą do nich hiperpigmentacja, oparzenia i podrażnienia. Na szczęście, większość laserów używanych dzisiaj są znacznie słabsze niż te używane w salonach. Mimo to, nawet najsłabsze modele mogą powodować przebarwienia, oparzenia i podrażnienia. W związku z tym, zawsze lepiej jest skonsultować się z profesjonalistą przed wykonaniem tej procedury.

Skutki uboczne epilacji laserowej shr

Chociaż epilacja laserowa jest jedną z najpopularniejszych procedur kosmetycznych, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Zabieg może powodować zmiany pigmentacyjne i może wpływać na wygląd skóry. Aby zapobiec takim skutkom ubocznym, pacjentom zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wartości SPF 30 lub wyższej. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć bólu oczu lub fotofobii po zabiegu. Kilka dni później pacjent odczuwał ból w lewym oku i zauważył, że źrenica w tym oku jest nieregularna. Z tego powodu udał się do okulisty, który zdiagnozował u niego zapalenie przedniej błony naczyniowej lewego oka. Podano mu miejscowe sterydy i kazano wrócić za cztery dni.

Podrażnienie

Jeśli po depilacji laserowej wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, ważne jest, aby zadzwonić do lekarza zajmującego się laserem w celu omówienia objawów. Zazwyczaj efekty uboczne znikają w ciągu dnia lub dwóch – ta część artykułu została przygotowana przez redakcję serwisu witamineo.pl. Czasami jednak może wystąpić ból, obrzęk lub swędzenie. Aby zminimalizować te efekty uboczne, na dotknięty obszar można nałożyć okłady z lodu. W przypadku silnego bólu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Hiperpigmentacja

Hiperpigmentacja pozapalna jest częstym efektem ubocznym zabiegów laserowych i może być tymczasowa lub trwała. Występuje częściej w przypadku ciemniejszej skóry i może być spowodowana trądzikiem zapalnym, egzemą lub innymi dermatozami. Inne przyczyny hiperpigmentacji pozapalnej to leczenie laserowe i niektóre rodzaje leków przeciwmalarycznych.

Oparzenia

Jeśli miałeś depilację laserową, możesz doświadczyć oparzeń po zabiegu. Mogą one być łagodne i ustąpią po kilku dniach. Jednak poważniejsze oparzenia mogą wymagać pomocy medycznej i leków na receptę. Chociaż oparzenia laserowe są niezwykle rzadkie, należy podjąć kroki w celu zminimalizowania ich skutków.

Niepłodność

Być może zastanawiasz się, czy depilacja laserowa może powodować niepłodność. Ale ta procedura nie powoduje niepłodności, ponieważ wpływa tylko na powierzchnię skóry i mieszków włosowych i nie przenika do jajników lub innych organów. Żadna klinika nie zalecałaby tej procedury, gdyby istniało ryzyko niepłodności.

Wybór lekarza

Wybierając lekarza do depilacji laserowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest ich doświadczenie. Sam laser jest urządzeniem wysoce specjalistycznym i nie każdy lekarz posiada odpowiednie przeszkolenie lub doświadczenie, aby zapewnić doskonały zabieg. Dlatego ważne jest, aby szukać gabinetu medycznego, który specjalizuje się w tym leczeniu, a nie ogólnej praktyki medycznej. Dodatkowo, pacjenci powinni zapytać o wcześniejsze powikłania, aby upewnić się, że nie będzie żadnych problemów.

Środki ostrożności

Istnieje kilka ważnych środków ostrożności, które należy przestrzegać podczas wykonywania depilacji laserowej na ciele. Pierwszym z nich jest noszenie ochronnych okularów. Laser emituje impulsy światła, a długości fal są nieprzewidywalne. Lasery są zwykle używane w połączeniu z chłodnym powietrzem, aby zminimalizować uszkodzenia naskórka i zwiększyć komfort pacjenta. W zależności od leczonego obszaru ciała można zastosować znieczulenie miejscowe. Końcówkę należy trzymać prostopadle do skóry i ważne jest, aby naciskać mocno, ale delikatnie. Laserowe usuwanie włosów może powodować rumień, czerwony wygląd wokół mieszków włosowych. Jest to zwykle przejściowe i ustępuje w ciągu kilku dni.

Plan leczenia

Depilacja laserowa to proces usuwania niechcianych włosów z ciała za pomocą lasera. Przed wynalezieniem laserów, było niewiele opcji, aby pomóc kobietom wyeliminować niechciane włosy. Procedura działa poprzez ukierunkowanie na pigment melaniny w mieszku włosowym podczas jego aktywnej fazy wzrostu. Włosy mogą być w jednej z trzech faz wzrostu jednocześnie, ale tylko te, które są w fazie aktywnej, reagują na działanie lasera.

Podobne tematy